Відбулося спільне засідання районної постійної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та районної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації

Дата: 13.08.2018 13:17

Сьогодні, 13 серпня,  голова райдержадміністрації Віктор Бойко провів спільне засідання районної постійної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та районної надзвичайної протиепізоотичної комісії при  районній державній адміністрації.

Крім членів комісій на засіданні були присутні перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Заворітний, заступник голови райдержадміністрації Володимир Вітюк, Великовулизький сільський голова Світлана Олійник, староста Яришівської територіальної громади Лука-Мелешківської ОТГ Ніна Веніамінівна Пугач та головний редактор районної газети «Маяк» Володимир Усатюк.

Виносилися питання щодо надзвичайної ситуації, яка склалася у зв’язку із масовою загибеллю риби на ставу за межами населеного пункту с. Велика Вулига та щодо шостого випадку захворювання на сказ, зафіксованого на території району.

По першому питанню визначено, що ситуація не є критичною, загального ураження немає. Відібрано проби води зі ставу та очікуються результати експертизи. До отримання результатів лабораторних досліджень води, рекомендовано уникати купання та вилову риби. Власнику водойми необхідно відібрати зразки живої риби для дослідження Вінницькою регіональною лабораторією Держпродспоживслужби для повного дослідження на безпечність.

По питанню захворювання на сказ, яке зафіксовано у Яришівській територіальній громаді доповідав головний спеціаліст відділу безпеки харчових продуктів  Тиврівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області Євген Желєзняк. Зафіксовано випадок укусу літньої людини (1934 р.н.) домашньою твариною (кішкою). Тварину ізольовано та проведено експертизу. В результаті було встановлено, що тварина була хворою на сказ.

В населеному пункті проводяться заходи по ліквідації, локалізації хвороби, згідно чинного законодавства.