До уваги споживачів природного газу!

Дата: 23.11.2018 13:02

27 грудня 2017 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України (далі – НКРЕКП) прийнято постанову № 1437 від 27.12.2017 року “Про затвердження Змін до деяких постанов НКРЕКП щодо впровадження добового балансування на ринку природного газу та процедури розробки, подання і затвердження Плану розвитку газотранспортної системи на наступні 10 років” (далі – Постанова 1437), положеннями якої передбачався перехід ринку природного газу України на добове балансування з 01 серпня 2018 року.

Проте, у зв`язку з незабезпеченням Оператором ГТС (АТ “Укртрансгаз”) функціонування інформаційної платформи до 01 серпня 2018 року, НКРЕКП Постановою № 788 від 27.07.2018 року “Про накладення штрафу на АТ “Укртрансгаз” за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з транспортування природного газу”, а також Постановою НКРЕКП № 1134 від 28.09.2018 року “Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 27 липня 2018 року № 788”  перенесено початок переходу ринку природного газу на добове балансування на 01 грудня 2018 року.

Таким чином, з 01 грудня 2018 року всі суб`єкти ринку природного газу України, у тому числі Оператор ГТС, Оператори ГРМ, постачальники, споживачі природного газу, починають працювати за правилами добового балансування, що визначаються відповідно до вимог чинного законодавства, яке передбачає здійснення споживачами відбору/споживання природного газу з газорозподільної системи Оператора ГРМ (Тиврівська дільниця ПАТ «Вінницягаз») за умови включення їх до Реєстру споживачів будь-якого постачальника у періоді фактичного відбору/споживання природного газу (переліку споживачів, які в інформаційній платформі закріплені за певним постачальником у розрахунковому періоді), відсутності повідомлення/доручення про припинення постачання природного газу споживачу від постачальника Оператору ГРМ, а також за умови подачі номінації (планових обсягів споживання) постачальником Оператору ГТС на відповідний розрахунковий період у встановлений законодавством термін.

Враховуючи вищевикладене, починаючи з 01 грудня 2018 року номінації повинні надаватися постачальниками природного газу для потреб споживачів (у тому числі бюджетні організації та виробники теплової енергії) на кожну добу, а не на місяць. Подання номінації постачальниками після початку періоду споживання положеннями чинних нормативно-правових документів не передбачено.

Таким чином, згідно з положеннями глави 7 розділу VІ Кодексу газорозподільних мереж, у разі відсутності Споживача в Реєстрі споживачів будь-якого постачальника, та/або у разі відсутності підтвердженого обсягу природного газу, наданого постачальником для потреб Споживача на газову добу 01.12.2018 року, Тиврівська дільниця ПАТ “Вінницягаз”, як Оператор ГРМ, буде змушене вжити заходів щодо припинення/обмеження газопостачання на об`єкти Споживача (бюджетні підприємства, виробники теплової енергії).

Повідомлення про припинення (обмеження) газопостачання споживачам можуть надаватись нашим Товариством у будь-який день місяця (включаючи вихідні та святкові дні) з метою своєчасного вжиття необхідних заходів з боку споживачів у встановленому законодавством порядку.

Звертаємо Вашу увагу на те, що, у разі відсутності бюджетних організацій та виробників теплової енергії в Реєстрі споживачів постачальника в продовж розрахункового періоду, відбір природного газу з газорозподільної системи Тиврівської дільниці ПАТ Вінницягаз”  буде вважатися несанкціонованим, що відповідно до статті 59 Закону України “Про ринок природного газу”  кваліфікується як порушення на ринку природного газу.

У разі несанкціонованого відбору природного газу споживачем (бюджетними організаціями та виробниками теплової енергії) вартість спожитого природного газу у відповідний період буде  розрахована згідно пункту 4 глави 5 розділу VI Кодексу газо розподільних мереж як об’єм природного газу помножений на ціну природного газу з коефіцієнтом два.

З метою забезпечення сталого та безперебійного газо- та теплопостачання споживачам Тиврівського району протягом опалювального сезону 2018/19 року, необхідно:

- терміново включити бюджетні організації та виробників теплової енергії до Реєстру споживачів постачальника на 01.12.2018 року, а також на увесь період опалювального сезону 2018/19 року;

- терміновому забезпеченні наявності номінації (підтверджених обсягів природного газу), наданих постачальником для потреб бюджетних організацій та виробників теплової енергії на газову добу 01.12.2018 року, а також на увесь період опалювального сезону 2018/19 року.

Фахівець з адміністративної діяльності

Тиврівської дільниці Вінницького відділення                                                 Марійчук О.А.