Тиврівський район, Вінницька область

Небезпека виникнення низових пожеж в охоронних зонах ЛЕП

Переглядів: 54

Територію Вінницької області в різних місцях перетинає система високовольтних ліній електропередачі високої напруги; 330-750 кВ. Для забезпечення нормальної експлуатації ліній електропередачі і безпеки населення «Правилами охорони електричних мереж» (затверджених постановою Кабміну України від 04.03.1997 р,№ 209) Передбачена охоронна зона - для ліній 330 кВ - 30 м, для ліній 750 кВ - 40 м по обидві сторони лінії від проводів.

В зв'язку з початком весняно-польових робіт, а також жнив, в умовах сухої і спекотної погоди значно зростає небезпека виникнення низових пожеж в охоронних зонах ЛЕП. Масові аварійні вимкнення, внаслідок пожежі під ЛЕЛ 330-750 кВ можуть призвести до повної втрати електропостачання від десятків адміністративних районів до цілих областей.

Вінницькі магістральні електричні мережі Південно-Західної електроенергетичної системи просять не спалювати на полях пожнивні залишки: стерню, солому, суху траву, бадилля; в лісових масивах і просіках - хмиз та сміття; в охоронних зонах ЛЕП не розводити багаття, не користуватися відкритим полум'ям.

Стаття 245. Знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу.

1.      Знищення або пошкоджений лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також
стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим
загально небезпечним способом - караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів громадян або
обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

2.     Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, - караються
позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років. (Кодекс кримінальний, ВР України, від 05.04.2001, №2341-111 «Кримінальний кодекс України» , редакція від 04.02.2012р.)

Відповідно до вимог «Правил охорони електричних мереж» в охоронній зоні електропередач під проводами ПЛ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ :

• складувати солому, влаштовувати смітники, гноєсховища, розводити вогонь при спалюванні соломи, очерету, сухих трав, хмизу в лісних масивах, просіках та інше;
  • розміщувати автозаправні станції та інші склади пального;
  • проводити будівництво, капітальний ремонт та зносити різні будівлі і споруди;
  • виконувати різні вантажно-розвантажувальні, землечерпальні, підривні, меліоративні роботи;
  • проводити насадження і вирубування (без відома енергопостачальної організації) дерев і кущів.
  • розміщувати польові стани, будувати загони для худоби, а також проводити полив сільськогосподарських культур.
  • проїзд машин і механізмів, які мають висоту, з вантажем або без вантажу, від  поверхні землі більше 4,5 м.;
  • зупиняти машини та сільгосптехніку, проводити їх заправку, в охоронній зоні ліній електропередачі.
  • кидати на опори, дроти і наближати до них сторонні предмети, а також підніматися на опори; запускати повітряні змії, спортивні моделі, літальні апарати;
  • будувати греблі, влаштовувати водоймища, які при розливі можуть порушити закріплення опор в ґрунті.
  • наближатися до проводів ліній електропередачі, що лежать на землі, ближче 8 метрів.

Шановні мешканці Тиврівського району! Задумайтесь над тим, до чого може призвести заподіяна кимось, через недбалість, незначна шкода. Зупиняйте порушників! Про всі відомі Вам випадки пошкодження ліній електропередач, або обладнання підстанцій, про порушників, просимо повідомляти магістральні мережі:

21037, м. Вінниця, вул. Пирогова, 131в; тел 63-41-74; 63-45-03; 63-41-57