Тиврівський район, Вінницька область

У Тиврові відбулась позачергова колегія Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації щодо стану імунопрофілактики кору у Вінницькій області

Переглядів: 712

Вчора, 17 жовтня 2018 року, в актовій залі відділу освіти райдержадміністрації відбулося виїзне позачергове засідання колегії Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації «Про стан імунопрофілактики у Вінницькій області та визначених районах за результатами роботи 9 місяців 2018 року».

В роботі колегії взяли участь: в.о. голови колегії – начальник управління лікувально-профілактичної допомоги населенню Ольга Задорожна та постійний склад колегії ДОЗ ОДА. Запрошені: заступник голови райдержадміністрації Володимир Вітюк, головні лікарі центрів первинної медико-санітарної допомоги та лікарі загальної практики сімейної медицини Вінницького, Липовецького, Тиврівського та Шаргородського районів, представники освіти Тиврівської райдержадміністрації та інших районів.

Про стан та проблематику імунопрофілактики кору у вищезазначених районах області розповідала присутнім начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню департаменту охорони здоров'я Вінницької ОДА Тетяна Бондаренко. Вона зауважила, що з початку 2018 року у Вінницькій області зареєстровано 1504 випадки захворювання на кір, в тому числі 994 випадки серед дітей. На щастя, летальних і надважких випадків немає. Також йшлося про те,  що стан імунізації дитячого населення у попередні роки погіршився. Це пов’язано з негативним впливом ЗМІ, неоднозначним ставленням медичних працівників до імунізації, що призвело до великої кількості відмовників. Через поширення неповної, неправдивої і непрофесійної інформації все більше дітей залишаються невакцинованими при відсутності протипоказів, що знижує колективний імунітет.

«Те, що учні, які не мають усіх необхідних щеплень, були допущені до навчального процесу, – відповідальність керівників начальних закладів», зауважила начальник управління лікувально-профілактичної допомоги населенню Ольга Задорожна.

Перед початком засідання колегії було проінспектовано деякі заклади КНП «Тиврівський РЦПМСД». Також здійснено аналіз амбулаторних карток пацієнтів, які мали захворювання на кір, з метою підтвердження фактичної наявності щеплень головними лікарями районного центру первинної медико-санітарної допомоги Вінницького, Липовецького, Тиврівського та Шаргородського районів. Кожен із них доповів про стан захворюваності та імунізації населення проти кору у своєму районі. За результатами перевірки Тетяна Бондаренко висловила критичні зауваження та вказала на недоліки у роботі медпрацівників.

«Лише спільними зусиллями влади, освітян та медичних працівників, а також забезпечивши вчасну та якісну імунопрофілактику, ми подолаємо спалахи кору» - зауважив заступник голови райдержадміністрації Володимир Вітюк, підводячи підсумки засідання.

За результатами розгляду питань порядку денного колегія ухвалила відповідні рішення, про які буде повідомлено додатково. А от усунення недоліків по результатах колегії головні лікарі пообіцяли здійснити найближчим часом.