Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Андрій Гижко провів зустріч з керівниками ОТГ області щодо перспектив розвитку об’єднаних територіальних громад

Дата: 26.02.2019 12:50
Кількість переглядів: 140

 25 лютого, у  Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій Вінницької області перший заступник голови ОДА Андрій Гижко зустрівся з керівниками ОТГ  області. У даному заході також взяв участь голова Гніванської ОТГ Володимир Кулешов.

Тематика зустрічі стосувалась  перспектив розвитку об’єднаних територіальних громад та співпраці громад із владними структурами.

Під час свого виступу Андрій Гижко запевнив, що обласна влада є партнером об’єднаних територіальних громад у питаннях розвитку. «Наші перші ОТГ такі, як Іллінецька, Дашівська  та інші вже сповна відчули переваги об'єднання, самостійності та є прикладом для решти. Проте, є частина громад, які просто вичікують і не хочуть нічого змінювати»,- зазначив він.

Перший заступник голови облдержадміністрації запросив керівників ОТГ бути присутніми на сесії обласної Ради, що відбудеться на початку березня, на порядок денний якої винесено затвердження Проекту перспективного плану формування територій громад Вінницької області (із останніми змінами щодо конфігурації ОТГ ) «Своїм прикладом та авторитетом ви  зможете підтвердити успішністьреформи децентралізації. Мова йде про приєднання нових населених пунктів до вже існуючих ОТГ. А без збільшення територій об’єднаних територіальних громад, без їх укрупнення ми просто не зможемо  рухатись далі».

У своєму виступі Андрій Гижко наголосив, що  принцип добровільності  залишається базовим у процесі створення ОТГ, разом з тим, збільшується доцільність  формування економічно сильних та спроможних громад, які будуть впевнено  виконувати нові повноваження.  Перспективний план із останніми змінами щодо конфігурації ОТГ в області передбачає створення 68 ОТГ в регіоні та охоплює 100 відсотків території з урахуванням міст обласного значення.

Андрій Гижко ознайомив учасників засідання із цілим рядом новацій, які очікують на об’єднані територіальні громади у найближчій перспективі та в подальшому.

Зокрема, мова йшла про планування видатків  у ОТГ; нормативно-грошову оцінку сільськогосподарських земель; дотримання встановлених норм  по сміттєсортуванню; про новий принцип фінансування із субвенції на соціально-економічний розвиток громад та про авансову систему оплати за енергопостачання. Також перший заступник голови ОДА відповів  на запитання слухачів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень