«На Чернігівщині вдалося забезпечити головне — не допустити людських жертв», - Володимир Гройсман

Дата: 10.10.2018 10:50

Надзвичайна подія сталася в ніч на 9 жовтня, а вже зранку Глава Уряду приїхав на місце події і особисто перевірив стан справ.

.«На території ймовірного ураження живуть близько 18 тис. людей. Але наразі інформації про суттєві руйнування - немає. Розводити паніку не треба. Якщо щось зруйнується - все відновимо. Ми візьмемо це на себе. Головне - аби люди були збережені», - сказав Володимир Гройсман.

Він наголосив, що наразі в районі працюють 18 пунктів тимчасового перебування, куди підвозять людей з місць підвищеної небезпеки. Кількість евакуйованих становить близько 12 тис. осіб. «Люди розташовані, треба віддати належне місцевій владі - харчуванням забезпечені, медикаменти є. Там, де треба, розпочинається опалювальний сезон. Все організовано згідно з планом, який затверджений на випадки подібних ситуацій», - зазначив Глава Уряду.

За його словами, оперативна реакція всіх служб – це досвід тренувань, які були організовані в листопаді минулого року. «Будемо слідкувати за приборканням пожежі, піротехніки готові, штаби працюють. Кожен знає, що потрібно робити, - сказав Володимир Гройсман. – Повернутися додому людям можна буде тоді, коли будемо впевнені, що жодних загроз немає. Головне питання – безпека. Над цим працюємо в повній координації».

«Вдалося забезпечити головне — не допустити людських жертв», - наголосив Прем'єр-міністр

Довідково:

За інформацією ДСНС, станом на 16 годину 9 жовтня, евакуйовані понад 12 тис. людей з міста Ічня та 30 прилеглих населених пунктів. Для них облаштовані 18 пунктів тимчасового перебування. На місці працюють 764 службовці і рятувальники та 163 одиниць техніки. Напоготові пожежні та медичний літаки і сім пожежних потягів. Організований об’їзд для автотранспорту, повністю закритий авіапростір в радіусі 30 км.

На місці тимчасового розселення евакуйованих працюють психологи ДСНС, які надають екстрену психологічну допомогу постраждалим.

На базі Ічнянської райдержадміністрації організовано цілодобову роботу "гарячої лінії" за номером (046)2-678-274, (046) 3-321-445.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман підписав План організації робіт з очищення від вибухонебезпечних предметів населених пунктів і територій, прилеглих до 6-го арсеналу Збройних сил України в Ічнянському районі Чернігівської області.

"Йдеться про обстеження, виявлення небезпеки, розмінування і, звісно, постійну роз’яснювальну роботу з населенням. Сьогодні ми виділили на необхідні заходи 100 млн. грн. Сам на сам з проблемами ніхто не залишиться", - зазначив Глава Уряду.

43524488_816148605220722_7395667863891083264_n.jpg