Тиврівська Районна Державна Адміністрація
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Порівняно з 2014 роком, обсяг фінансування дорожньої галузі Вінниччини зріс у 25 разів

Дата: 09.04.2019 16:49
Кількість переглядів: 222

Сьогодні, 9 квітня, під час підсумкового засідання колегії ОДА за І квартал поточного року начальник Служби автомобільних доріг у Вінницькій області Ігор Корольчук поінформував про розвиток дорожньої інфраструктури Вінниччини на 2019 – 2022 роки.

Розпочинаючи доповідь, посадовець акцентував увагу присутніх на особливостях реформування галузі, зокрема, тих, які стосуються основних кроків децентралізації.

Нагадаємо, що в результаті реформування системи державного управління автомобільними дорогами загального користування, на сьогодні розмежовано повноваження центральних і місцевих органів влади.

«Загалом на Вінниччині 9500 км доріг загального користування, що є другим показником по Україні після Харківської області. На сьогодні 2000 км доріг державного значення залишилися у підпорядкуванні Служби автомобільних доріг у Вінницькій області. Натомість, 7500 км доріг загального користування місцевого значення було передано на баланс обласної державної адміністрації», - зауважив Ігор Корольчук.

Варто зазначити, що з метою розмежування повноважень, в області було створено управління дорожнього господарства ОДА та ДП «Служба місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області». На сьогодні управління є розпорядником коштів, натомість, державне підприємство – замовник виконання робіт та надання послуг на дорогах загального користування місцевого значення.

Під час засідання посадовець акцентував увагу на кардинальних змінах механізмів фінансування дорожньої галузі. Зокрема, у 2018 році в Україні було створено Державний дорожній фонд, що є одним із найбільш важливих інструментів для сталого фінансування галузі за цільовим принципом.

«Якщо раніше фінансування на утримання, будівництво та ремонт доріг надходило за остаточним принципом, то на сьогодні кошти Державного дорожнього фонду, який наповнюється з декількох джерел, зокрема, з митних платежів і акцизних зборів, находять за чітко визначеним цільовим принципом. Такий фінансовий ресурс не можна використовувати ні на що інше, крім ремонту, утримання та будівництва доріг», - пояснив Ігор Корольчук.

Загалом, з 60% Державного дорожнього фонду фінансування надходить на дороги державного значення, 35% - на дороги місцевого значення, а 5% - на безпеку дорожнього руху.

Під час засідання Ігор Корольчук також поінформував про динаміку фінансування доріг державного значення впродовж 2014 – 2019 рр. За його словами, на сьогодні обсяг фінансування галузі зріс у 25 разів, порівняно з 2014 роком.

Пріоритетними напрямками роботи Служби автомобільних доріг у Вінницькій області залишається відновлення ділянок автошляхів міжнародного значення, що входять до транспортного коридору Go Нighway. 

«На відновлення ділянки дороги міжнародного значення М-21 виділено 257 млн грн., тож ми плануємо завершити ремонт 13 км ділянки від Вінниці до Житомирської області. Також цьогоріч заплановано відновити 72 км траси  М-12, яка входить до міжнародного транспортного коридору  Go Нighway. Маршрут поєднає українські порти Одеси, Миколаєва та Херсону із  польськими портами на Балтійському морі. На ремонт ділянки автошляху  М-12 виділено 2,3 млрд грн», - розповів Ігор Корольчук.

Під час засідання посадовець також поінформував про реалізацію заходів у рамках Державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на 2018—2022 роки. Зокрема, в області проводитимуться заходи з розвитку мережі доріг національного та регіонального значення. Також значна увага й надалі приділятиметься безпеці дорожнього руху, зокрема, належному освітленню, облаштуванню пішохідних переходів підвищеної безпеки, а також напрямних острівців, пластикової розмітки та бар’єрного огородження.

У ході колегії Ігор Корольчук також надав докладну інформацію стосовно виконаних робіт за перший квартал поточного року. Зокрема, протягом І кварталу 2019 року профільною службою було розпочато поточний середній ремонт доріг на 4 ділянках у таких населених пунктах як: с. Комарів (відновлення 4,8 км ділянки), с.Дубовець (4,8 км), с. Самчинці (5 км) та об’їзд м.Немирова (5 км).

Щодо експлуатаційного утримання доріг, то впродовж трьох місяців поточного року на площі 190 000  м2  було ліквідовано стихійні насадження.  Крім цього, було встановлено та замінено 148 дорожніх знаків. Також особлива увага була приділена габаритно-ваговому контролю. За результатами перевірок 725 транспортних засобів було виявлено 125 порушень.

Важливим напрямком роботи залишається проведення аварійного ремонту доріг. Так, протягом І кварталу поточного року на дорогах Вінниччини було ліквідовано 53049 м ямковості.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень