Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Допомога та підтримка малозахищених верств населення, надання якісних соціальних послуг – один з важливих пріоритетів розвитку соціальної сфери області

Дата: 31.01.2019 12:48
Кількість переглядів: 131

Про це вчора, 30 січня, зазначив заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Івасюк під час підсумкового засідання колегії ОДА.

Інформуючи про ключові досягнення соціально-гуманітарної сфери Вінниччини у 2018 р., Ігор Івасюк також акцентував увагу на забезпеченні високої якості надання соціальних послуг, зазначивши про основні пріоритети та напрямки розвитку сфери у 2019 році.

Під час засідання Ігор Івасюк також розповів про особливості впровадження в регіоні соціального пілотного проекту – надання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» при народженні дитини. Загалом, було придбано 4770 пакунків малюка, видано -  4395.

Не менш важливе значення має впровадження нового механізму забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації. Так, на Вінниччині було видано: 13828 одиниць протезно-ортопедичних виробів, 1149 колісних крісел, 2159 засобів малої механізації та 248 спеціальних засобів для орієнтування (годинники, телефони, аудіоплеєри). Загалом, підприємствами-виконавцями державного замовлення для пільгових категорій громадян видано понад 17 тисяч одиниць виробів на загальну суму 64 млн. грн.

На сьогодні значна увага також приділена підтримці молоді Вінниччини. Зокрема, 19 грудня 2018 року відбулось урочисте відкриття обласного молодіжного центру «Квадрат». Приміщення молодіжного центру повністю пристосоване для людей з інвалідністю, зокрема, з вадами слуху та зору, з проблемами опорно-рухового апарату. Крім цього, креативний простір побудовано за зразком кращих молодіжних центрів Ради Європи. Варто підкреслити, що нові умови, створені в обласному центрі «Квадрат», надають можливість відвідувачам працювати за різними напрямами, такими як: організація культурних заходів (концерти, фестивалі, пленери, літературні читання, різні перфоманси); заходи з неформальної освіти (тренінги, семінари, лекції); дослідження та проектування в умовах «лабораторії» (робота з 3D-принтерами, 3D-сканерами, лазерними різаками та з іншими найсучаснішими технічними засобами); робота в бізнес-хабі. Крім цього, у планах організаторів створення платформи онлайн-радіо, навчання тощо. Для цього у приміщенні є сучасна студія звукозапису.

Також особлива увага в області приділяється соціальному захисту. Зокрема, минулого року на Вінниччині було створено обласний притулок для тимчасового перебування жінок, які постраждали від домашнього насильства.

Крім цього, проведено комплекс ремонтних робіт у соціальних закладах. Так, в обласному пансіонаті для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку відбулась реконструкція кімнат гігієни психоневрологічного відділення за рахунок коштів обласного бюджету на загальну суму 1102 тис. грн. Крім цього, тут створено локальну мережу відеоконтролю за діяльністю закладу та встановлено кнопки виклику.

Також коштом обласного бюджету було проведено відповідні ремонтні роботи у Брацлавському та в Жмеринському психоневрологічних будинках-інтернатах.

У Стрижавському дитячому будинку-інтернаті провели капітальний ремонт з утеплення фасаду житлового корпусу та завершення реконструкції оздоровчого комплексу за рахунок коштів ДФРР на загальну суму 4500 тис. грн, а також за рахунок коштів обласного бюджету на загальну суму 515.8 тис. грн.

Під час наради Ігор Івасюк також зазначив про оздоровлення та відпочинок дітей. Загалом, послугами оздоровлення та відпочинку охоплено 85 тис. дітей шкільного віку, в тому числі діти пільгових категорій – 66 тис. осіб.

У 2018 році на Вінниччині відбулась апробація пілотного проекту Державного стандарту соціальної послуги «Тимчасовий відпочинок для батьків або осіб, які їх замінюють, що здійснюють догляд за дітьми з інвалідністю». Так, апробацію проекту розпочато з грудня минулого року на базі Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень