До уваги роботодавців району

Дата: 23.11.2018 12:45

У зв’язку із можливим погіршенням погодних умов, зокрема зниження температури повітря, та з метою попередження нещасних випадків на виробництві Управління Держпраці у Вінницькій області, Тиврівська райдержадміністрація звертається до керівників (власників) суб’єктів господарювання усіх форм власності району щодо вжиття дієвих заходів постійного та належного контролю по забезпеченню дотримання найманими працівниками на робочих місцях вимог безпеки, нормативно-правових актів з охорони праці, промислової та пожежної безпеки.

Так, внаслідок погіршенням погодних умов можливі перебої в системах тепло, електро та газопостачання, що може призвести до аварійних ситуацій (обриву ліній електропередач, зупинки теплопостачального обладнання та інше).

Інтенсивне використання опалювальних приладів, в тому числі пічного опалення, через низьку температуру повітря, може призвести до пожеж і отруєння людей чадним газом та до настання нещасних випадків.

В результаті випадання опадів значно ускладнюється рух автотранспорту на дорогах загального користування та на територіях підприємств, установ та організацій, що може призвести до травмування працівників внаслідок ДТП.

В період зниження температури повітря виникне велика ймовірність настання нещасних випадків з охоронниками.

З метою недопущення випадків травматизму пропонуємо керівникам (власникам) суб’єктів господарювання району усіх форм власності:

1. Забезпечити здійснення постійного контролю за дотриманням працівниками вимог охорони праці, пожежної безпеки, а також трудової та виробничої дисципліни;
  2. Не допускати до виконання робіт працівників (в тому числі робіт по охороні об’єктів), які не пройшли в установленому порядку медичних оглядів, навчання, інструктажів і перевірки знань з питань охорони праці, пожежної безпеки;
  3. Забезпечити всіх працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими ЗІЗ;
  4.  Провести перевірки всіх електро та газоопалювальних приладів, у разі невідповідності вимогам безпеки - вилучити їх з експлуатації;
  5. Провести перевірки газових приладів, пічного опалення на наявність тяги в димових та вентиляційних каналах у всіх опалювальних пунктах, особливо звернути увагу на робочі місця охоронників;
  6. Заборонити використання саморобних опалювальних приладів для обігріву адміністративних та виробничих об’єктів;
  7. Заборонити паління, а також використання відкритого вогню у виробничих приміщеннях;
  8. Забезпечити своєчасне прибирання територій від снігу та посипання пішохідних доріжок піском;
  9. Забезпечити постійний контроль та своєчасне прибирання криги та снігу, що звисають з дахів будівель;
  10. Заборонити перебування на робочих місцях, в тому числі на об’єктах охорони, в нічний час сторонніх осіб;
  11. Обмежити виконання робіт на відкритому повітрі;
  12. Працівників, які  працюють на відкритому повітрі, забезпечити теплим спецодягом, спецвзуттям та іншими ЗІЗ.