Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

У Державному бюджеті на 2019 рік на охорону здоров’я виділено 95,08 млрд грн. - на 10% більше, ніж у 2018 році

Дата: 04.01.2019 12:42
Кількість переглядів: 159

Як повідомляє МОЗ України, додаткові кошти  будуть спрямовані на забезпечення необхідних змін у медичній сфері в Україні.

У 2019 році продовжаться якісні зміни у закладах первинної допомоги. Усі заклади, що надають первинну медичну допомогу, будуть отримувати оплати за надання медичних послуг тільки за договорами з Національною службою здоров’я. Принцип «гроші йдуть за пацієнтом» запрацює в усіх комунальних медзакладах, де працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри. У цьому році бюджет на оплату послуг первинної медичної допомоги за програмою медичних гарантій Національною службою здоров’я складає 15,2 млрд грн.

Програма «Безкоштовна діагностика» — це забезпечення 80% потреб пацієнта з діагностики у сімейного лікаря, терапевта і педіатра. Це найбільш необхідні діагностичні та лікувальні послуги (наприклад, рентген, УЗД, ехокардіографія серця). Ці послуги пацієнти зможуть отримати безоплатно тільки за направленням свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра, оплатить їх Національна служба здоров’я.

Пацієнт сам обиратиме, в якому саме медзакладі проходити діагностику чи здавати аналізи. Головне — заклад має брати участь у програмі “Безкоштовна діагностика”, підписавши договір із Національною службою здоров’я.

Програма розпочнеться у липні 2019 року. Медичні заклади зможуть приєднуватися до програми у рамках одного бюджету — місто, район, ОТГ. Для реалізації програми у бюджеті передбачено 2 млрд грн.

Усі комунальні медзаклади, крім закладів первинної медичної допомоги, у 2019 році будуть фінансуватися за принципом медичної субвенції. Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на спеціалізовану амбулаторну, стаціонарну та екстрену медичну допомогу складе 55,7 млрд грн.

У Державному бюджеті на 2019 рік на фінансування екстреної медичної допомоги через механізм субвенції передбачено 6 млрд грн. Крім того, вперше передбачені кошти на розвиток екстреної допомоги - у розмірі близько 1 млрд грн.

Для того, аби покращити швидкість та якість надання екстреної медичної допомоги:

Відбудеться закупівля нового транспорту з усім необхідним обладнанням;

Буде організовано навчання сучасним технікам врятування життя для працівників системи екстреної медичної допомоги;

Буде обладнано навчально-тренінгові центри для організації такого навчання;

Передбачено підвищення заробітних плат для тих працівників ЕМД, які пройдуть навчання і підвищать свою кваліфікацію;

Ці зміни розпочнуться у Донецькій, Одеській, Тернопільській, Полтавській, Вінницькій областях та місті Києві.

Вони визначені як пріоритетні в плані перспестивного розвитку регіону у 2019-2021р.р.

Крім того, Уряд України передбачив у державному бюджеті на 2019 рік фінансування створення об’єднаних диспетчерських служб у  тих областях, де вони ще не створені. Інші регіони отримають кошти для модернізації своїх ОДС, відповідно до заявлених потреб.

У 2019 році у Державному бюджеті України на закупівлю лікарських засобів та медичних виробів передбачено 6,58 млрд  грн. - на 626 млн. грн.. більше ніж у попередні роки. Це означає, що пацієнти отримають більше життєво необхідних дороговартісних препаратів, які зазвичай не можуть купити самостійно. Зокрема, у програму державних закупівель входять такі ліки та медичні вироби від важких захворювань, що потребують тривалого та/або дороговартісного лікування - онкології у дітей та дорослих, туберкульозу, вірусних гепатитів В та С, ВІЛ/СНІДу та ін. Також із державного бюджету виділені кошти на лікування рідкісних захворювань: гемофілії типу А або В або хвороби Віллебранда, бульозного епідермолізу, ювенільного ревматоїдного артриту, легеневої артеріальної гіпертензії, імунодефіцитних станів тощо.

Завдяки оптимізації та ефективній організації закупівель через міжнародні організації вдалося вивільнити 321 млн. грн., що дозволило на 10% збільшити фінансування дорослої онкології, гемофілії, розсіяного склерозу, а також низки дитячих програм (муковісцидоз, нанізм, дитячий церебральний параліч, гепатит та інші), закупівель ліків для громадян з орфанними захворюваннями (хвороба Гоше, легенева артеріальна гіпертензія, бульозний епідермоліз, муковісцидоз дорослих). Окрім того, у 2019 році виділено додаткове фінансування на лікування пацієнтів за напрямом дитячої онкології у розмірі  73 млн грн, 415 млн грн для пацієнтів за напрямом дорослої онкології та 138 млн. грн. на пацієнтів за напрямом серцево-судинних хвороб.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень