Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Фахівці Вінниччини взяли активну участь в обговоренні урядової реформи про фахову передвищу освіту

Дата: 08.06.2018 12:41
Кількість переглядів: 248

 

Вчора, 7 червня, в Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА в он-лайн режимі відбулась чергова  експертна зустріч з питань обговорення проекту Закону України «Про фахову передвищу освіту» в контексті «Фахова передвища освіта: умови, форми та особливості здобуття».

Зустріч відбулась за участю представників Міністерства освіти і науки України та експертів групи «Освіта» Реанімаційного пакету реформ. Генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров зазначив, що новий відлік часу для коледжів розпочався з ухвалення Закону України «Про вищу освіту», цим Законом коледжі частково опинись поза правовим полем. Все це зумовлює необхідність запровадження нових підходів до діяльності коледжів та технікумів, з урахуванням потреб людини, економіки та суспільства. Враховуючи особливості національної системи підготовки молодших спеціалістів та необхідність гармонізації з європейськими та світовими освітніми традиціями, варто зважати і на зростаючи потреби здобувачів в отриманні якісних освітніх послуг. Можливості використання для цього існуючої системи коледжів і технікумів не є достатніми. Тому проведення системної реформи у цій сфері, спрямованої на задоволення освітніх потреб громадян у здобутті якісної освіти з орієнтацією на практичну діяльність, є нагальною потребою. Основою для таких змін має стати Закон «Про фахову передвищу освіту».

При підготовці цього проекту Закону України «Про фахову передвищу освіту» були використані матеріали, які були розміщені на сайті Міністерства освіти і науки України у відкритому доступі і над яким працювали члени робочої групи Міністерства. У роботі над законопроектом приймали участь представники громадських організацій, державних установ, працівники закладів освіти, які готують здобувачів освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста різних галузей знань, експерти.

У Вінницькій студії участь в обговоренні взяли завідувач сектору вищих навчальних закладів, науки та інтелектуальної власності управління професійної освіти, інноватики та науки Департаменту освіти і науки облдержадміністрації  Андрій Клапоущак та директор Вінницького технічного коледжу, голова Ради директорів коледжів і технікумів Вінницької області Олег Домінський.

Заслухавши присутніх у центральній студії та студій з регіонів, від Вінниччини озвучив пропозиції Олег Домінський.

«Навчальні заклади техніки та коледжі є гордістю нашої освітньої системи і ми повинні докласти максимум зусиль щоб узгодити два існуючих законопроекти «Про фахову вищу освіту» і надати можливість нормально функціонувати цим навчальним закладам», зазначив Олег Домінський .

Переглянути сьогоднішню зустріч можна за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=LdXi-qTwU2M.

Нагадаємо, що Урядом ініційовані щотижневі експертні онлайн-зустрічі у форматі прямого включення КМУ та областей з запрошенням у студії представників громадськості, експертів, органів влади та журналістів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень