Тиврівський район, Вінницька область

Відкриття Меморіалу Мучеників за віру ХХ століття в Україні.

Переглядів: 163

1 вересня 2018 року в смт Тиврів на території сьогоднішньої парафії Святого Архангела Михаїла відбудеться відкриття Меморіалу Мучеників за віру ХХ століття в Україні.

Ті, хто долучився до появи цього виняткового місця пам’яті, мають на меті на різний спосіб – через реколекції, вистави, наукові конференції, реферати, організацію відзначення річниць на честь мучеників – увічнити пам`ять про мучеників за віру ХХ століття та усіх інших, хто несправедливо страждав і продовжує страждати у сьогоднішній війні на Сході України.

Меморіал буде знаходитись на першому поверсі у підвалах костелу святого Архангела Михаїла, на місці, котре показує жорстокість і трагічну долю мільйона людей замордованих тільки тому, що були римо-католиками та стане натуральним санктуарієм мучеництва і трагічної долі того, що було здійснено режимом без Бога. Створено буде цей меморіал на знак пошани для знаменитого поляка Св. Йоана Павла ІІ з нагоди 15-річчя його візиту в Україну а також на знак пошани для тих, котрі залишилися вірними і не зреклися своєї віри.

Меморіал складатиметься з ряду кімнат, в яких показано окремі етапи життя мучеників за віру від дитинства аж до смерті. Всього буде чотирнадцять кімнат, які символізуватимуть чотирнадцять стоянь хресної дороги – це така хресна дорога народу на наших землях. Хоча головний акцент меморіалу буде поставлений на стійкість в вірі католиків в Україні під час комуністичних переслідувань, то однак останній етап меморіалу буде присвячений також тим, хто несправедливо страждав у лютому 2014 року на Київському Майдані як і сьогодні несправедливо страждає через війну на Сході України.

Коли я став настоятелем Делегатури Місіонерів Облатів Марії Непорочної в Україні, уже тривала відбудова Тиврівської святині, в підвалах котрої серед сміття ми знайшли останки мучеників і я зразу зрозумів, що це скарб, щодо якого не можна бути байдужим. І почалися утомливі старання про створення гідного для них місця. Просвітлювала нам одна мета: показати життя цих трагічних часів, незломну віру людей Поділля, яка привела їх аж на хрест мучеництва, а після хреста є завжди воскресіння і відродження, яке бачимо зараз на власні очі. Санктуарій показує долю Церкви в Україні, яка є символом долі цієї святині і на кінець відроджується як і ця святиня. Щоб розпочати екскурсію по меморіалу мучеників, потрібно буде пройти повз їхні могили. Тут неможливо буде пройти мимо. Навіть якщо не кожен помолиться, то по-іншому стане дивитися на меморіал, на представлене в ньому життя мучеників, котрі через свідчення свого життя допомогли світу побачити правду про країну без Бога і людяності, на все, що повинно було їх якби підготувати до найбільшого випробування, котре подолали перемагаючи. – розповів ініціатор створення Меморіалу О. Павло Вишковський.

Значно більше інформації - на сайті Меморіалу Мучеників за віру ХХ століття в Україні