Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Вінниччина готується до відзначення 1030-річчя Хрещення Київської Русі

Дата: 19.07.2018 12:36
Кількість переглядів: 200

Про заходи, що заплановані в області в рамках відзначення 1030-річчя від дня Хрещення Київської Русі сьогодні розповів начальник управління у справах національностей та релігій обласної державної адміністрації Ігор Салецький.

«Основні заходи розпочнуться у вересні цього року. Зокрема, нa Вiнниччинi відбудеться фeстивaль «Гoлoси Вiнницьких храмів», у рaмкaх якoгo пiд пaтрoнaтoм oблaснoї влaди, Рaди цeркoв i рeлiгiйних oргaнiзaцiй плaнується прoвeдення кoнцeртів духoвнoї музики у гoлoвних хрaмaх рiзних кoнфeсiй. Наразі розглядають хорові колективи різних церков. Фестиваль відбудеться у Спасо-Преображенському кафедральному соборі, у соборі «Всіх скорботних радість» УАПЦ, у храмі Покрови Пресвятої Богородиці УКГЦ, у храмі Святого Духа старообрядової церкви, а також у Костелі Капуцинів. Саме церковні хорові колективи будуть виконувати релігійні твори, а триватиме фестиваль протягом жовтня», - зазначив посадовець.

Крім того, протягом 13-16 вересня в області буде діяти фотовиставка «Києво-Печерська Лавра – святиня України», яка організована спільно із національним культурно-історичним заповідником Києво-Печерської Лаври. У даній виставці планують представити сучасні  художні фотографії святинь. Також в планах oргaнiзувати фoтoвистaвку «Хрaми Вiнниччини ХХ стoлiття».

Ще однією цікавинкою є те, що до річниці Хрещення Київської Русі готується цикл телепередач «Історія церков мого краю». Зйомки відбувались на території всієї області, було залучено представників майже всіх конфесій. На даний час зйомки вже завершено і матеріали готуються до виходу в ефір одного з місцевих телеканалів. У телепередачах будуть представлені церкви, їх історія та життя вінницьких священників різних конфесій.

Також, 14 вересня, у день церковного новоліття, заплановано проведення ювілейної академії з участю усіх православних спільнот Вінниччини.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень