Хто такий "Кар’єрний радник"?

Дата: 21.06.2019 12:35

З 1 січня 2019 року  згідно Постанови Кабінету Міністрів  України від 19.09.2018 №792 набув чинності новий «Порядок реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу». Це один з кроків модернізації служби зайнятості, що сприятиме продуктивному працевлаштуванню.

Одним із пріоритетних напрямків роботи служби зайнятості у поточному році є впровадження інституту єдиного куратора для безробітних – кар’єрного радника.

Кар’єрний радник – це працівник центру зайнятості, який надає послуги особам, які шукають роботу та зареєстрованим безробітним, здійснює супровід таких осіб з метою їх подальшого працевлаштування. Тобто радник консультуватиме шукачів роботи щодо наявності вакантних посад, надаватиме інформацію про заходи для самостійного працевлаштування або започаткування підприємницької діяльності. Він допомагатиме скласти резюме, обрати суб’єкта освітньої діяльності для можливої професійної підготовки або перепідготовки відповідно до потреб ринку праці, а у разі необхідності – направить на проведення профдіагностики та спеціалізованих тестів, які дозволять визначити рівень професійної кваліфікації. Кар'єрний радник працює з кожним клієнтом окремо. Він зможе побачити перешкоди, які стоять перед клієнтом на ринку праці в момент працевлаштування, і допоможе подолати їх. Ця людина буде вашим помічником кожного разу, коли б ви не повернулися до служби зайнятості.

Для досягнення цієї мети державна служба зайнятості проводила навчання фахівців, які виконують функції кар’єрних радників. Тренінги для кар’єрних радників проводили фахівці Інституту підготовки кадрів державної служби зайнятості України. А ті в свою чергу проводили навчання та тренінг для фахівців філії і керівного складу філії.

Новим Порядком також закріплено профілювання безробітних і шукачів роботи. Профілювання – це система оцінки ступеню мотивації до праці особи, яка шукає роботу, чи зареєстрованого безробітного, попиту на професію на ринку праці, можливості працевлаштування, ризику тривалого безробіття та визначення обсягу і видів послуг, що надаватимуться з метою повернення таких осіб на ринок праці.

За результатами профілювання кар'єрний радник разом з шукачем роботи складатиме індивідуальний план працевлаштування. По суті йдеться про комплекс заходів, строки та періодичність їх надання, зобов’язання сторін щодо виконання цього плану. Індивідуальний план працевлаштування має стати програмою дій зареєстрованого безробітного та кар’єрного радника, який забезпечуватиме його супровід та організацію надання послуг.

Інститут кар’єрного радника підвищить ефективність співпраці центрів зайнятості з роботодавцями, оскільки працівники, працевлаштовані за сприяння кар’єрних радників, відповідатимуть потребам та запитам конкретних роботодавців.

Новації, які запрацювали з 1 січня 2019 року, дозволили удосконалити та покращити сервісне обслуговування клієнтів, забезпечуючи їхню активну участь у пошуку роботи, прискорюють працевлаштування громадян, а також сприяють підвищенню конкурентоспроможності безробітних на ринку праці та успішній побудові їхньої кар’єри.

Тиврівська районна філія
Вінницького обласного центру зайнятості