Тиврівський район, Вінницька область

На Вінниччині в рамках програми «Питна вода» профінансовано реалізацію 9 об’єктів майже на 7 млн грн

Переглядів: 20

Про реалізацію обласної програми «Питна вода» розповів директор Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації Сергій Волков.

За словами посадовця, в Україні загалом і на Вінниччині зокрема гостро стоїть питання із забезпечення населення якісною питною водою. Це пов’язано із суттєвим зниженням рівня ґрунтових вод.

«На реалізацію даної обласної програми у 2018 році передбачено 10 млн. грн. На сьогодні профінансовано 9 об’єктів на загальну суму 6,8 млн. грн. Зокрема, 3 об’єкти в Ямпільському районі, 2 - в Мурованокуриловецькому районі, 2 -  в Липовецькому районі, по 1 об’єкту в Немирівському та Теплицькому районах», - розповів Сергій Волков.

Реалізація даної програми стала можливою завдяки співпраці із обласним фондом сприяння інвестиціям і будівництву, де громади отримують бюджетну позику під 6% на 3 роки. Ці кошти потім повертаються в обласний бюджет і в подальшому дають змогу продовжувати роботи програми «Питна вода» та розширювати її можливості.

Крім того, вперше за багато років розпочала роботу державна програма «Питна вода», в рамках якої передбачено 200 млн грн. на всю країну, зокрема, Вінницька область, за попередніми даними, отримає від 8 до 10 млн. грн. Найближчим часом планується проведення конкурсу, для відбору тих об’єктів, які отримують фінансування з обласного бюджету.

Важливо і те, що органи місцевого самоврядування активно залучають значну кількість грантових коштів, приймають участь у різноманітних конкурсних програмах. Значна частина фінансування йде і з Державного фонду регіонального розвитку, що також дає змогу забезпечувати населення якісною питною водою.

Сергій Волков повідомив, що участь у даній програмі можлива лише за умови співфінансування, яке вираховувалось індивідуально по кожному проекту. Загалом, є ряд вимог до претендентів та критеріїв відбору, а також визначено відповідну процедуру участі у програмі.