30 березня Вінниччина приєднається до всесвітньої кампанії Година Землі

Дата: 27.03.2019 12:23

Акція має на меті привернення уваги до збереження природи нашої планети шляхом вимкнення електричних джерел світла на одну годину за місцевим часом. Традиційно акція проходить в останню суботу першого місяця весни.

Тож 30 березня о 20:30 люди з усіх куточків світу вимкнуть світло на одну годину – Годину Землі. Це необхідно для того, щоб показати необхідність об’єднаних дій населення планети з метою збереження її природи.

Вперше Година Землі була розпочата у 2007 році Всесвітнім фондом природи WWF в Австралії з метою привернення уваги світової спільноти до проблеми зміни клімату. Вже у 2008 році ця успішна акція поширилася світом. Тоді у ній взяли участь понад 50 мільйонів людей з  35 країн. У 2009 році до всесвітньої кампанії також приєдналася Україна.

Для європейських країн питання економії природних ресурсів та енергоефективність є дуже важливим. Адже з часом джерела енергії вичерпуються, а навколишнє середовище виснажується та забруднюється викидами СО2. Саме тому розвинені країни світу впроваджують у себе енергоефективні заходи та поширюють ці ідеї серед інших держав.

30 березня з 20:30 до 21:30 буде вимкнено підсвітку арки та панно біля входу до Центрального парку, а також освітлення на Майдані Незалежності. Також погасне світло у приміщеннях обласної державної адміністрації, Державного архіву Вінницької області, Апеляційного суду Вінницької області, у Свято-Преображенському кафедральному Соборі. На годину підсвітку вимкнуть і на площі Шевченка.

Вінничани також зможуть підтримати акцію, вимкнувши світло у власній оселі на одну годину.