Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На Вінниччині повертатимуть 15% з обласного бюджету приватному сектору за встановлення сонячних електростанцій

Дата: 23.05.2018 12:22
Кількість переглядів: 287

Сьогодні, 23 травня, у приміщенні Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури ОДА відбулось підписання Договору про співробітництво щодо відшкодування кредиту на впровадження відновлювальних джерел енергії між структурним підрозділом облдержадміністрації та вінницькою дирекцією ПАТ АБ «УКРГАЗБАНК».

Звертаючись до присутніх з вітальним словом,  директор Департаменту ЖКГ енергетики та інфраструктури ОДА  Сергій Волков зауважив: «На сьогодні підтримка розвитку відновлювальних джерел енергії є пріоритетним вектором для Вінницької області, яка посідає провідне місце в реалізації цього напряму. Зокрема, у 2017 р. було введено в експлуатацію 36 сонячних станцій, які генерують 119 МВт електроенергії, а також 26 малих гідроелектростанцій потужністю 22 МВт. Майже 8% споживання електроенергії на Вінниччині відбувається за рахунок відновлювальних джерел енергії. Підписання договору дасть можливість для розширеного використання альтернативної енергетики у приватних домогосподарствах жителів області». За словами посадовця, відтепер не лише великі підприємства можуть скористатися «зеленим тарифом», а й приватний сектор – домогосподарства, які можуть встановити сонячні енергетичні станції потужністю до 30 кВт. Таким чином, відбуватиметься стимулювання населення до використання відновлювальних джерел енергії шляхом надання компенсації від вартості придбання в кредит приватних сонячних станцій для жителів області.

За словами Сергія Волкова, цьогоріч в рамках обласної «Програми енергозбереження для населення та ОСББ Вінницької області на 2015 – 2019 рр.» на відшкодування коштів за сонячні станції передбачено 500 тис. грн. Натомість, з обласного бюджету компенсуватимуть 15%  від вартості придбаної в кредит приватної СЕС потужністю до 30кВт, але не більше 25 тис. грн. за одним договором.

Також протягом поточного року заплановано встановлення 20 нових приватних сонячних станцій. Завдяки реалізації цього проекту, річне виробництво електричної енергії приватними СЕС, придбаними з отриманням компенсації, становитиме 195,9 тис. кВт год. Крім цього, використання відновлювальних джерел енергій надасть можливість зменшувати кількість викидів вуглекислого газу на 179 тонн щорічно.

У свою чергу, директор Вінницької Дирекції ПАТ АБ «УКРГАЗБАНК» Наталія Тихолаз поінформувала присутніх про особливості реалізації програми кредитування на придбання СЕС для приватного сектору. «УКРГАЗБАНК» вже протягом трьох років кредитує екологічні проекти. Для фізичних осіб, зацікавлених у придбанні та встановленні сонячних  панелей, передбачена спеціалізована програма, згідно з якою мінімальний внесок становить 15%  з урахуванням вартості придбання та встановлення відповідного обладнання. Згідно з програмою, передбачено кредитування строком від 1 до 5 років».

Детальна інформація щодо програми кредитування на придбання сонячних електростанцій розміщена на офіційному сайті АБ «УКРГАЗБАНК».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень