Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Вінниччина вдруге проводить фестиваль територіальних громад області «Відродимо село – розквітне Україна»

Дата: 29.10.2018 12:22
Кількість переглядів: 186

У Вінницькій обласній філармонії імені М.Леонтовича 26 жовтня за підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА і обласної Ради проходить ІІ фестиваль територіальних громад області «Відродимо село – розквітне Україна».

Ініціатором та ідейним натхненником проведення фестивалю в рамках проекту «Моя Вінниччина» є голова спілки письменників Вінниччини Вадим Вітковський.

Серед почесних гостей заходу: голова обласної Ради Анатолій Олійник , заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Альона Лавровська, Народний художник України Володимир Козюк, письменники Вінниччини.

Вітаючи  учасників та гостей фестивалю Вадим Вітковський зауважив: «Переконаний, що відкриття другого фестивалю подільських громад є свідченням того, що цей проект вже став традиційним і триватиме не один рік і не одне десятиліття. Сьогодні у вашій присутності буде зафіксовано у «Книзі рекордів України» рекорд нашої області у категорії «Видавництво- найчисельніше, єдине в Україні багатотомне видання історій сільських та міських громад однієї області» автором якого виступить Вінницька обласна державна адміністрація, що само по собі є прецедентом, оскільки жодна адміністрація досі не виступала автором рекорду України.

Хочу наголосити, що такого немає в жодній області нашої держави..Я впевнений, що в майбутньому історики, гортаючи книги, які ви сьогодні пишете про своє рідне село, складатимуть історію новітньої сучасної держави Україна».

Дипломи, які посвідчують рекорд, вручав представник «Книги рекордів України» Народний художник України Володимир Козюк.

В описі рекорду зазначено: на Вінниччині налічується 1330 сільських,селищних і міських громад. Вінницька ОДА, обласна Рада, разом з журналом «Вінницький край» перші в Україні і єдині реалізують амбітний проект - коштом обласного бюджету  видати історію кожної громади у бібліотечній серії «Моя Вінниччина». На сьогодні видано 28 випусків формату А-4, майже 8000 сторінок»

Отримуючи диплом, яким «Книга рекордів України» нагородила Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА, Альона Лавровська  щиро подякувала журналу «Вінницький край » та особисто Вадиму Вітковському за ініціативу видання книг краєзнавчої тематики.

«Також щиру подяку висловлюю «Книзі рекордів України» за таку високу оцінку нашої  спільної роботи ,- зазначила Альона Лавровська.  У 2017 році  на видання книг  серії «Моя Вінниччина» з обласного бюджету було виділено майже  200 тис. грн..і видано 7 книг; у 2018 також 200 тис. грн., за які видано 9 книг. На наступний 2019 рік  ми будемо просити депутатський корпус і обласну Раду  підтримати і збільшити фінансування, оскільки  ми розробили нову регіональну програму відповідно до якої здійснюється фінансова підтримка видання книг даної серії».

Майже десяток сіл та селищ Вінниччини в ході фестивалю презентували історії своїх сіл, цікаві факти та здобутки. Кожна з цих історій знайшла своє відображення у книгах, які видано редакцією журналу «Вінницький край» за сприяння Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації. 

Дипломом лауреата премії  імені Віктора Тимчука, яка започаткована цього року в пам’ять відомого письменника та редактора майже усіх видань серії книг «Моя Вінниччина»  за 2018 рік нагородили вінницького поета і письменника Михайла Каменюка, автора книги про своє рідне село «Івча: доля, історія і люди» . Віднині ця премія стане щорічною.  

Розповідаючи про свої села, учасники фестивалю наводили факти з історії свого краю, розповідали легенди про свої села, вражали глядачів художнім читанням віршів, піснями, танцями та художніми номерами. Задля цього до Вінниці завітали найрізноманітніші творчі колективи з різних куточків Вінниччини. Усі творчі номери артистів оспівували красу рідних місць,  працьовитість, щедрість та мудрість людей, які там проживають. На знак шани і подяки  організаторам заходу учасники фестивалю частували гостей запашним українським короваєм, салом та різноманітними українськими стравами.

Вінницька ОДА« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень