Тиврівський район, Вінницька область

Пам’ятаємо! Перемагаємо! Тиврівщина відзначила День Перемоги у Другій світовій війні

Переглядів: 498

Щороку 9 травня українці вшановують переможців Другої світової війни, тих, хто виборов нашу свободу у пекельному поєдинку з фашистськими загарбниками.

В смт Тиврів районні заходи розпочались о 10 ранку з урочистої ходи представників трудових колективів, учасників антитерористичної операції, громадськості та  учнівської молоді з центральної площі райцентру до Меморіалу Слави, на якому відбувся мітинг-реквієм. Сучасні захисники України - учасники антитерористичної операції вручили коровай переможцям нацизму-учасникам бойових дій Другої світової війни.

З вітальними словами та словами вдячності звернулися до присутніх голова Тиврівської райдержадміністрації Віктор Бойко, голова районної ради Ярослав Красовський, Тиврівський селищний голова Сергій Кицишин, військовий комісар  районного військового комісаріату Роман Потерлевич, представники духовенства різних конфесій.

Дорогі ветерани,  учасники бойових дій, всі хто пережив  страшні часи Другої світової війни, дорогі жителі Тиврівщини. Ці травневі дні священні і скорботні для кожного з нас.  Війна переорала Україну із заходу на схід і зі сходу на захід  вогняним смерчем. Кожен п’ятий житель нашої країни віддав своє життя задля свободи і незалежності рідної землі, в ім’я кращої долі своїх дітей, онуків і правнуків. Щиро дякуємо вам, дорогі наші ветерани, за самопожертву, на яку ви пішли заради нашого майбутнього!. Хай не болять ваші рани, хай здоровими і щасливими ростуть ваші онуки, хай у ваших родинах панує злагода й спокій! Вічна пам’ять загиблим, честь і слава живим героям! – Привітав присутніх Віктор Бойко.

В ці знаменні травневі дні виповнюється 40 років Тиврівському Меморіалу Слави.  Ініціатором його створення був Іван Іванович Черненко.Напередодні свята він залюбки зустрівся з учнями школи, місцевими мешканцями й розповів про історію створення цього куточку пам'яті.

Після завершення мітингу-реквієму його учасники здійснили покладання корзин, квітів і гірлянд до підніжжя Меморіалу Слави. На площі біля районного будинку культури відбувся концерт районних колективів та частування «солдатською кашею».