Тиврівський район, Вінницька область

Посилення правової спроможності громад – основа успішного місцевого розвитку

Переглядів: 164

У Тиврівському районі триває реалізація проекту спрямованого на посилення правової спроможності громад. Проект  виконується Подільським центром прав людини за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Досі діяльність Подільського центру прав людини  у Тиврівському районі  була зосереджена в селі Пирогів. У 2017 році за допомогою громадських активістів було облаштовано сільську криницю, започатковано випуск інформаційних вісників та надана допомога в реалізації проекту екологічного спрямування. В 2018 році Подільський центр прав людини розширив свою роботу на інші громади Тиврівського району.

В лютому 2018 року  в Тиврові був проведений круглий стіл, на якому громади району було поінформовано про майбутні заходи проекту. Протягом 2018 року в Тиврівському районі Подільський центр прав людини працюватиме у кількох напрямках: надання безоплатної правової допомоги безпосередньо в сільських населених пунктах; підтримка ініціативних груп з метою розвитку сільських громад; навчання з питань адміністративної реформи, децентралізації та місцевого розвитку; сприяння участі громади в конкурсі розвитку територіальних громад, оголошеному Вінницькою обласною радою і сприяння в підготовці пропозицій на конкурс стартапів для місцевих жителів. Безоплатна правова допомога буде орієнтована виключно на потреби місцевих жителів і надаватиметься за погодженням з органами місцевого самоврядування. Для надання правової допомоги на місцях буде залучено адвокатів та досвідчених юристів, що співпрацюють з ПЦПЛ.

В рамках діяльності з навчання і консультацій з розвитку громад Тиврівського району будуть проведені семінари з законодавчого забезпечення об’єднання територіальних громад і децентралізації, дискусії з розвитку громад. Зацікавлені жителів громад зможуть самі визначити проблематику, яких консультацій чи навчання вони потребують. Така можливість передбачена проектом, і перші консультації вже відбулись для ініціативних груп сіл Красного та Нового міста.