Цьогоріч вогнем знищено у 19 разів більше лісових насаджень, ніж у минулому році

Дата: 08.05.2019 12:16

Населенню необхідно роз’яснювати про небезпеку випалювання рослинності. На цьому наголошували чи не всі виступаючі під час проведення засіданні Державної комісії ТЕБ та НС, яка відбулася вчора, 7 травня, в скайп-режимі під головуванням віце-прем’єр міністра України, міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка.

Як показала цьогорічна весна, актуальною проблемою  є пожежі в екосистемі, головна причина  - самовільні випалювання рослинності. Не оминула ця проблема і Вінниччину. За словами заступника голови облдержадміністрації, голови обласної комісії ТЕБ та НС, який представляв Вінниччину, Василя Броварника, цієї весни вже на 40% збільшилася кількість пожеж в екосистемі області.

Виступаючи перед присутніми, перший заступник Голови ДСНС Олег Мельчуцький зазначив, що наразі ситуацію з пожежами в природних екосистемах вдалося стабілізувати завдяки запровадженим Урядом заходів у квітні цього року, проте вона залишається складною.

Окрему увагу Олег Мельчуцький звернув на ситуацію із пожежами у лісових масивах, де вогнем вже знищено понад 1 тисячу гектарів насаджень, що у 19 разів більше ніж у 2018 році.

При цьому, особливу занепокоєність викликає формування негативних тенденцій щодо виникнення великих лісових пожеж, гасіння яких вимагає витрати значних державних ресурсів”, - додав він.

У свою чергу, Геннадій Зубко зауважив на необхідності вже сьогодні кардинально підсилювати профілактичні заходи щодо пожежної безпеки, проводити роботу на місцях та через засоби масової інформації зокрема.