Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Пошкодження об'єктів електроенергетики

Дата: 30.03.2018 12:12
Кількість переглядів: 613

Територію Вінницької області в різних місцях перетинає система високовольтних ліній електропередачі високої напруги: 330-750 кВ. Для забезпечення нормальної експлуатації ліній електропередачі і безпеки населення «Правилами охорони електричних мереж» (затверджених постановою Кабміну України від 04.03.1997 р.№ 209) Передбачена охоронна зона - для ліній 330 кВ - 30 м, для ліній 750 кВ - 40 м по обидві сторони лінії від проводів.

Останнім часом почастішати випадки розкрадання елементів повітряних ліній електропередачі високої напруги (кутників опор, проводів та ін.). що не лише надає значних збитків державі, а й призводить до аварійних ситуацій на електростанціях та обмежень в постачанні енергії.

Повітряні лінії електропередачі це державна власність, а їх збереження регламентується відповідними законодавчими актами. Всі спроби розкрадання елементів повітряних ліній та їх пошкодження це державний злочин, за який передбачається кримінальна відповідальність. Зокрема;

Стаття 194-1 . Умисне пошкодження об'єктів електроенергетики

1. Умисне     пошкодження     або    руйнування     об'єктів електроенергетики, якщо ці дії призвели або могли призвести до порушення нормальної роботи цих об'єктів, або спричинило небезпеку для життя людей, -  карається штрафом від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

  1. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або загально небезпечним способом, - караються позбавленням волі на строк від трьох до десяти років.
  2. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили загибель людей або інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням   волі   на   строк від восьми до п'ятнадцяти років.

(Кодекс доповнено статтею 194-1 згідно із Законом N 2598-ІУ (2598-15 ) від 31.05.2005; із змінами, внесеними згідно із Законом N 270-УІ (270-17 ) від 15.04.2008).

За крадіжки майна з опор повітряних ліній крадії притягуються до кримінальної відповідальності. Так, Мукачівський районний суд Закарпатської області притягнув до кримінальної відповідальності за ст. 81 ч.4, ст.,89 ч.3, ст. 17-81 ч.4, КК України за крадіжки з повітряної лінії 750 кВ західноукраїнська-Альбертірша громадян Верхівця В.В. та Сідуна І.І. до 10 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного їм майна.

Іллінецький районний суд Вінницької області притягнув до кримінальної відповідальності за ст. 188 ч.1 КК України за розкрадання майна опор повітряних ліній 750 кВ ЮУАЕС-Вінницька Заверуху О.А, до 2-х років позбавлення волі умовно,

В районі сіл Жабелівка Олександрівка Щаслива Вінницького району з опор № 709-712 ПЛ-750 кВ Київська Вінницька скоєно крадіжку 138 алюмінієвих кулачків з п’ятипроменевих дистанційних розпірок. Фактично проведені підготовчі роботи крадіями для зняття проводу в цих прогонах. Загальна вартість збитку становить близько 10 тис. грн. Порушено кримінальну справу.

Шановні мешканці  Тиврівського району! Тільки з Вашою допомогою ми зможемо зупинити розкрадання повітряних ліній і мати світло в оселях. Зупиняйте злочинців ще перед тим, як вони мають намір здійснити диверсію на таких важливих життєвих артеріях як лінії електропередачі.

Про   всі   відомі   Вам   випадки   пошкодження   ліній   електропередачі,   або обладнання підстанцій, про порушників, просимо повідомляти магістральні мережі: 21037, м. Вінниця, вул. Пирогова, 131в; тел 63-41-74; 63-45-03; 63-41-57


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень