Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Децентралізація розширила можливості в реалізації низки інфраструктурних проектів, які роками не вирішувалися, - голова Іллінецької РДА

Дата: 26.01.2018 12:09
Кількість переглядів: 233

Інформуючи у рамках колегії облдержадміністрації про соціально-економічний розвиток Іллінецького району, голова місцевої райдержадміністрації Андрій Лисак відзначив, що минулий рік для району став роком кардинальних змін, розвитку і перспектив.

«Ми розпочали його в нових умовах, коли на території району створені об’єднані громади стали повноправними розпорядникам коштів своїх бюджетів. Перед нами постали нові завдання у розвитку району, зокрема: збалансувати відповідні видатки, привести у відповідність наявну мережу установ та закладів, здійснити кроки для передачі відповідного майна спільної комунальної власності району в громади. Вибудувати систему співпраці між сформованими суб’єктами місцевого самоврядування для збереження єдності і отримання позитивних результатів у важливих кроках децентралізації», - повідомив Андрій Лисак.

За його словами, у 2017 році в економіці району продовжилися позитивні тенденції зростання в основних галузях господарства. Так, навіть за умов посушливого літа вал зернових зріс на 17,7 тисяч тонн. У сфері тваринництва нарощено поголів’я ВРХ молочного напрямку та збільшено продуктивність корів. Суттєво зросли показники сплати за оренду паїв. Продовжується реконструкція 4 молочнотоварних ферм.

Динамічно розвивається і промисловість району. Як відзначив Андрій Лисак, обсяг реалізованої продукції зріс на 420 млн. грн. і становить понад 2,3 млрд. грн., а темп приросту обсягу реалізації продукції становить 122%. Активно працюють місцеві підприємства: ТОВ «Люстдорф», Іллінецький цукровий завод, який, до речі, цьогоріч експортував цукор до Іраку та М’янми, Іллінецький цегельний завод та ТОВ «Сорочанський мірошник», ДП «Іллінецький лісгосп».

«У 2017 створено 440 нових робочих місць. На 19% скорочено число безробітних. 187 фізичних осіб розпочали підприємницьку діяльність. Відкрито сучасний ресторанний комплекс «Варвара», кав’ярню, продуктовий магазин, аптеку, - інформував голова РДА. - Зросла середня заробітна плата. За підсумками третього кварталу вона становила майже 6250 грн., при цьому суттєва динаміка спостерігається в сільському господарстві, де середня зарплата за 11 місяців зросла майже на 2800 грн. Заборгованість з виплати заробітної плати на економічно-активних підприємствах району відсутня».

За словами Андрія Лисака, у зв’язку зі створенням об’єднаних територіальних громад у межах району, довелося вибудовувати політику співпраці, нову систему міжбюджетних відносин в районі та забезпечувати передачу повноважень.

«Складним завданням, над яким ми працювали протягом року, була передача об’єктів соціальної сфери спільної комунальної власності району, які розташовані та території створених об’єднаних громад, у їх власність, а також передача ОТГ частини субвенцій, особливо додаткової, на утримання цих об’єктів. На жаль, законодавчо цей процес ніде не прописаний, а відтак, він вирішувався лише шляхом переговорів та компромісів, - зауважив очільник Іллінеччини. - Протягом року з районної власності в ОТГ передано загальноосвітні школи, позашкільні навчальні заклади, бібліотеки, ФАПи, амбулаторії, спортивний комплекс».

Упродовж року, повідомив голова райдержадміністрації, створено Іллінецький міський ЦАП, у сфері охорони здоров’я основний акцент зроблено на підготовку до реалізації медичної реформи, придбання комп’ютерної техніки для лікарів первинної ланки. Крім того, в рамках децентралізації Іллінецькою ОТГ було створено міський центр первинної медико-санітарної допомоги.

Що ж стосується розвитку освітянської галузі району, то за звітний період створено три опорні школи в об’єднаних територіальних громадах, придбано 4 шкільні автобуси, повністю оновлено парти для учнів початкової школи, а також придбано 5 інтерактивних комплексів.        

«Децентралізація розширила можливості в реалізації низки інфраструктурних проектів, які роками не вирішувалися. Це і облаштування тротуарів - в 2017 році в населених пунктах вимощено 8,1 км; і асфальтування та капітальний ремонт дорожнього покриття – відремонтовано 15 вулиць загальною протяжністю понад 10 км; освітлення населених пунктів сучасними ЛЕД системами – встановлено в 13 населених пунктах, протяжністю 39,8 км», - повідомив Андрій Лисак.

Окрім того, у 2017 році збудовано футбольне поле із штучним покриттям у Дашеві та розпочато такі роботи в Іллінцях, встановлено дитячі майданчики у 6 населених пунктах. Запроваджено роздільний збір сміття, що має підтримку серед населення району та дає додаткові надходження до бюджету ОТГ. Розпочато будівництво сміттєсортувального комплексу потужністю переробки 120 тонн за добу, який планується запустити  в поточному році.

«Кожен мешканець Іллінеччини відчув позитивні зміни, які ми отримали від формування спроможних громад. Ми продовжимо змінювати на краще наші населені пункти. Й до речі, за 2017 рік 26 делегацій з Вінниччини та України приїжджали вивчати наш досвід, який в подальшому формував основу при прийнятті рішення про об’єднання», - підкреслив керівник РДА.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень