Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Вінницькі ЗМІ взяли участь у диспуті щодо сучасних тенденцій розвитку медійного простору та боротьби із фейковими новинами

Дата: 02.03.2018 12:05
Кількість переглядів: 446

1 березня у приміщенні облдержадміністрації  відбувся медіа-диспут «Сучасні медіа, тенденції розвитку, популярність і боротьба з фейками» за участю голови правління ГО «Громадське радіо», голови журі Національної премії MediaETC, посланця доброї волі і толерантності ПРООН Андрія Куликова.

Захід  презентували оргкомітет Національної премії «MediaETC.» і Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА.

В диспуті взяли участь перший заступник голови ОДА Андрій Гижко, заступник голови  ОДА  Олександр Крученюк, депутат обласної Ради Людмила Станіславенко. Від організаторів заходу виступили : директор    Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА Світлана Василюк, голова ради інституту податкових реформ, голова оргкомітету Національної премії «MediaETC» Олена Хотенко, голова ради Фундації креативного бізнесу, експерт Національної премії «MediaETC» Руслан Анфілов.

У залі засідань  облдержадміністрації  зібрались керівники та головні редактори засобів масової інформації Вінниччини, журналісти вінницьких медіа, керівники прес-служб установ та організацій, вінницькі блогери, представники вінницьких медіа-хабів та інформаційних центрів, студенти факультетів журналістики  ДонНУ ім. В.Стуса та  Вінницького педагогічного університету ім. М. Коцюбинськог, студенти напрямку інформаційних технологій Вінницького технічного університету, вінницькі номінанти та лауреати премії MediaETC 2017-2018р.р.

Розпочався захід із публічної лекції Андрія Куликова, який поділився із присутніми багаторічним журналістським досвідом, розмірковував про тенденції розвитку медіа в Україні  та можливість існування в сучасних реаліях незалежних і незаангажованих ЗМІ. Значну частину свого виступу Андрій Куликов присвятив методам розпізнавання фейкових (завідомо неправдивих) новин, після чого виступив модератором медіа-диспуту із даної теми, учасниками якого стали журналісти, медійники, керівники вінницьких ЗМІ,  представники влади та столичні спікери.

Так, Андрій Гижко  нагадав з якими викликами довелося зіткнутися представникам влади під час вересневих подій у Калинівці, коли пізно ввечері почались вибухи боєприпасів на військовому арсеналі. «Необхідно було у дуже стислий термін донести до людей правдиву інформацію, щоб не допустити паніки. Для цього доводилось швидко спростовувати панічні висловлювання у соціальних мережах щодо сотень жертв, випадків масового мародерства та  загибелі домашніх тварин. Ми задіяли усі доступні засоби: від повідомлень на офіційному сайті ОДА до постів у фейсбук. Фактично за півгодини перший інформаційний панічний ажіотаж вдалося погасити».

В ході дискусії заступник голови ОДА Олександр Крученюк підняв питання про ефективну взаємодію засобів масової інформації із органами  виконавчої влади, говорив про пошуки точок дотику для більш конструктивної роботи : «Критика – це дуже позитивне явище. Оскільки вона дає владі поштовх до виправлення помилок. Погляд збоку, – але  саме професійний погляд збоку, нам необхідний для того, щоб рухатися у вірному напрямку. Тож хочу подякувати  тим журналістам, які висловлюють свою неупереджену думку, надають конструктивну критику, основуючись на доведених фактах».

Медіа-диспут  тривав у невимушеній обстановці:  медійники спілкувались з  організаторами  заходу і представниками влади із наболілих питань, разом шукали Їх вирішення та планували майбутні зустрічі.

За матеріалами Вінницької ОДА

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень