ПОРЯДОК ДІЙ НАСЕЛЕННЯ ЗА СИГНАЛОМ «УВАГА ВСІМ»

Дата: 04.12.2018 12:05

.jpg

Завивання сирени, переривчасті гудки на підприємстві, сигнали транспортних засобів означають попереджувальний сигнал «Увага всім!»

1. За цим сигналом потрібно: Увімкнути радіо, радіотрансляційні і телевізійні приймачі для прослуховування термінових повідомлень. Інформація передається протягом 5 хв. після подачі звукових сегналів.

Повідомлення містить наступну інформацію:

• місце і час виникнення надзвичайної ситуації;

• розміри та маштаби надзвичайної ситуації;

• час початку та тривалість дії факторів ураження;

• територія, яка потрапляє в осередки або зони ураження;

• порядок дій при надзвичайних ситуаціях;

• інша інформація.

1. Вислухавши повідомлення, кожен повинен діяти без паніки і метушні, у відповідності з отриманими вказівками. Пам`ятайте, у цих умовах дорога кожна хвилина! Треба продумати і виконати усі рекомендації. Винайти можливість сповістити про отриману інформацію сусідів чи знайомих, а при необхідності надати їм допомогу.

2. Одержавши повідомлення про евакуацію, зберіть необхідний запас продуктів на 2-3 доби, медикаменти, 5% розчин йоду, одяг, взуття, речі особистої гігієни, постільну білизну, документи, найбільш ціні речі й грші (загальна вага речей на одну людину не повинна перевищувати 50 кг.). Упакуйте все у поліетиленові мішки, чекайте підходу автотранспорту.

3. За цей час у квартирі слід відключити газ, воду, електроприлади і т.п., надягти плащ з капюшоном, панчохи, рукавички, узяти речі і змінне взуття, закрити квартиру (дім), здати ключі у ЖЕК або іх представникам і прямувати до місця посадки.

ВСЕ НАСЕЛЕННЯ ЗОБОВ`ЯЗАНЕ УКРИТИСЯ У ЗАХИСНИХ СПОРУДАХ!

Якщо сигнал застав ВАС:

Удома- негайно вимкнути нагрівальні прилади, газ, загасити вогонь у печі, одягти дітей, взяти засоби індивідуального захисту, аптечку індивідуальну, документи, необхідні речі, запас продуктів і води, вимкнкти освітлення і швидше йти у сховище (укриття); при можливості попередьте сусідів;

На роботі – вжити заходів для безаварійної зупинки виробництва (відповідно до інструкції) і йти в укриття;

На вулиці – швидко укритися у найближчому сховищі, укритті;

У громадському місці – без паніки діяти за вказівками адміністрації об`єкта, де перебуваєте;

В автобусі, тролейбусі, трамваї – дочикатися зупинки і поспішити в найближче укриття.