ОХОРОНА ХВОЙНИХ НАСАДЖЕНЬ В ПЕРЕДНОВОРІЧНИЙ ПЕРІОД

Дата: 22.12.2018 12:05

З наближенням Нового року та новорічних свят у населення постає питання де дістати головну прикрасу дому-новорічну ялинку.

Хтось купує ялинку на стихійних ринках, хтось звертається безпосередньо в лісництва. Недобросовісні ж громадяни шукають інші шляхи пошуку новорічних дерев. Лісові браконьєри нахабно проникають на місця розповсюдження ялинок та будь якими методами і способами зрубують дерева наносячи тим самим шкоду навколишньому середовищу. Зрубуючи дерева вони наносять  не тільки пряму шкоду, завдаючи збитків підприємствам, а ще шкоду природі тим самим порушуючи лісове середовище.
Лісівники держпідприємств Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства вирощують на спеціальних плантаціях у достатній кількості новорічні дерева. Цим вони допомагають мешканцям Вінниччини отримати гарні якісні ялини і провести свята у затишній домівці без шкідливого для здоров’я та екології пластику. Приходьте за своєю новорічною красунею безпосередньо до лісгоспу чи на ялинковий базар. І не забувайте перевіряти придбану ялинку на рахунок законності її заготівлі. Зробити це дуже просто. Варто лише ввести номер із самоклейної етикетки або пластмасової бирки на сайт www.ukrforest.com/check. Це можна зробити і з допомогою смартфона - розроблено програмне забезпечення для Android (вводити потрібно лише цифровий номер, без зазначення серії). Додаток yalynka.info можна безкоштовно встановити з Google Play Market.
Якщо інформація на сайті відсутня – то ялинка заготовлена незаконно. Про факти зловживання або виявленні порушення просимо повідомляти до територіальних органів Національної поліції та держлісгоспів.