Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Поділля об’єднується – ОТГ Вінниччини та Хмельниччини підписали Меморандум про співпрацю

Дата: 25.06.2018 11:57
Кількість переглядів: 306

22-23 червня на Вінниччині відбувся  виїзний семінар «Добровільне об’єднання територіальних громад: реалії, проблеми, перспективи» за участі керівників органів місцевого самоврядування Вінницької та Хмельницької областей.

Ініціатором заходу виступив Вінницький центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», спільно  з Асоціацією органів місцевого самоврядування Вінницької області,  Вінницькою обласною Радою та за сприяння Вінницької  облдержадміністрації.

Метою семінару  стало об’єднання зусиль двох областей  Центральної України  у процесах  розбудови місцевого самоврядування, створення об’єднаних громад на теренах Поділля та  розвитку  їх територій. 

До участі були запрошені  голови обласних рад, керівники об’єднаних  громад, представники  районних рад регіонів, Асоціацій органів місцевого самоврядування. В програмі зустрічі -  виступи керівників ОМС з областей, дискусії з огляду на перспективи  розвитку територій та процесів об’єднання, а також обмін досвідом децентралізації  Вінниччини та Хмельниччини.

 «Сьогоднішня зустріч  є дуже знаковою, адже Вінниччина і Хмельниччина представляють Поділля,  у нас багато спільного, спільна історія, але кожна область має свої особливості. До 2015 року в нашому регіоні було 702 сільради  та 27 районів з населеним пунктами більше 1500 тисячі осіб і, звичайно,   багато соціальних об’єктів. Але коли ми бачимо, що в дитячих садочках, школах спортзалах немає кому навчатись  - це питання стає головним. Децентралізація стала ключовою реформою, яку Україна чекала 26 років. Сьогодні громади отримують ресурси, але і повноваження також. Децентралізацію потрібно розуміти як  «де-центр-прийняття рішень». Це реформа, що є рушійною силою і ті, хто повірив в неї, обов’язково стане успішним», - зазначив Андрій Гижко, перший заступник голови Вінницької ОДА.

 «Із 159 ОТГ, створених на початку децентралізації в Україні ми першими «вдягнули капці і штани», Хмельниччина займає друге місце по об’єднанню, а починали ми з проектів фінансової допомоги, які реалізували і здобули довіру людей. Коли ти йдеш першим – це непросто, але  першим розумієш, що реформа незворотня і  це правильний шлях», - зауважив  Михайло Загородний, голова Хмельницької обласної ради.

«На Вінниччині створено 35 ОТГ, є надзвичайно успішні та фінансово потужні,  відкриваються ЦНАПи – їх 8 на території громад, маємо 4 Центри безпеки, м.Хмільник – стало першим серед міст України, що пішло на об’єднання  як місто обласного значення. Вінниччина посіла 2 місце по кількості угод з міжмунципального співробітництва.  Ми вдячні  Анатолію Ткачуку та Юрію Ганущаку, керівництву області  за допомогу, а також нашим сусідам з Хмельниччини, які  щиро ділилися досвідом - після цих зустрічей  наші перші громади об’єдналися. Це добре, але  тільки 70% територій покрито перспективним планом, а потрібно – 100%. Громади чекають – над цим потрібно  спільно працювати», - пояснив  під час виступу Олег Левченко, директор Вінницького ЦРМС та презентував здобутки Вінницької області з об’єднання територіальних громад.

 «Ми доволі потужна громада, поряд із обласним центром, маємо ЦНАП, ДАБІ, муніципальну поліцію, безпековий Центр, є підприємства та  бізнес, що дає надходження до бюджету з ПДФО. Сьогодні потрібно все використати для людей, щоб вони бачили користь реформи, люди сподіваються на позитивні зміни. Бажання, розум і мудрість  - допомога в цьому», - підкреслив  Василь Романюк, голова Якушинецької ОТГ Вінницької області.

«Мені подобається відсутність страху, люди, що повірили в реформу,  готові працювати, їхати до Кабміну, добиватись, пояснювати – розуміють, що це потрібно їм. На Хмельниччині зараз відчувається збалансованість позицій між ОТГ та районною владою. Вже немає – «мої –твої» гроші, говорять – «наші» гроші, у нас є більше часу на те, щоб робити добрі справи», - зазначила Світлана Павлишина, голова Чемеровецької районної ради Хмельницької області.

«Ми були першопрохідцями на Вінниччині,  багато встигли зробити за рахунок державних субвенцій, полагодили садочки, школи, зараз продовжуємо енергомодернізацію – енергоефективність  об’єктів  нас найбільше цікавить. Вже 2-й рік, як жоден з батьків не дає ні копійки на ремонти школи, що  забезпечені  компьютерами та мультимедійними дошками, у планах – нові меблі. Зміни пішли і поки ми є, ми будемо це робити. Головне для розвитку будь-якої громади – це професійна команда і  підтримка людей», - пояснив  Олександр Баніт, заступник голови  Северинівської ОТГ Вінницької області.

В ході семінару, здобутки та досвід своїх  громад презентували керівники ОТГ Вінниччини та Хмельниччини,  а на завершення першого дня зустрічі відбулось урочисте підписання Меморандуму про співпрацю між Вінницькою та Хмельницькою обласними радами,  а також між ОТГ двох областей.

 Меморандум про співпрацю між ОТГ  підписали:

Городоцька міська ОТГ та Іллінецька міська ОТГ; Меджибізька  селищна ОТГ та Тростянецька селищна ОТГ; Староушицька селищна ОТГ та Краснопільська сільська ОТГ; Крупецька сільська ОТГ та  Райгородська сільська ОТГ;  Вовковинецька  селищна ОТГ та Росошанська сільська ОТГ; Ганнопільська сільська ОТГ та Ситковецька сільська ОТГ; Жванецька сільська ОТГ та Шляхівська сільська ОТГ; Колибаївська сільська ОТГ та Якушинецька сільська ОТГ.

Під час другого дня виїзного семінару учасники зустрічі ознайомились з об’єктами інфраструктури та досягненнями Іллінецької і  Дашівської ОТГ. В селищі Дашів Іллінецького району Вінницької області, в ході зустрічі,  був урочисто підписаний Меморандум про співпрацю між Чемеровецькою ОТГ Хмельницької області та Дашівською ОТГ Вінниччини. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень