Вінничани відзначили 655 річницю від часу заснування міста

Дата: 10.09.2018 11:55

8 вересня, Вінниця відзначала 655 років з часу заснування міста.

Вінничан та гостей міста зі святом привітали: Президент України Петро Порошенко, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій та голова обласної Ради Анатолій Олійник, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, представники іноземних делегацій, духовенство.

В привітанні Президента України зокрема йшлося: «День міста - це свято за доброю традицією відзначається не тільки українцями, а й іноземними гостями, для яких сучасна Вінниця асоціюється з динамічним розвитком, ефективними управлінськими рішеннями, креативним простором та європейським духом.

Щороку Вінниця стає усе більш привабливою, зокрема для туристів, завдяки розвиненій інфраструктурі, доброзичливості містян та неповторному поєднанню історії із сучасністю.

З гордістю хочу наголосити на зростанні й інвестиційної привабливості міста. Цілеспрямована та злагоджена робота місцевої влади із формування позитивного ділового іміджу Вінниці, створення умов для залучення капіталу підтверджуються динамікою запровадження нових інвестиційних проектів українськими та іноземними бізнесменами.

Немає сумнівів, що улюблена нами Вінниця є визнаним комфортним містом для проживання, і в цьому величезна командна заслуга усієї дружньої сім’ї вінничан, які день за днем, з любов’ю, невтомністю та відповідальністю вписують нові сторінки у славну історію міста над Бугом.

Бажаю усім жителям та гостям міста Божого благословення, злагоди і достатку, нових звершень та яскравих перемог! Президент України Петро Порошенко»

Варто підкреслити, що цьогоріч вінничани відзначали три знакові ювілеї, а саме: 655 років з часу заснування міста, 380 років з моменту фактичного набуття магдебурзького права та 25 років з дня відновлення історичного герба міста Вінниці. Саме цим важливим історичним подіям була присвячена програма святкування Дня міста.

Урочиста церемонія відкриття свята розпочалась на Майдані Незалежності, де невдовзі було розгорнуто численні виставки, конкурси, виступи різних колективів, різноманітні майстер-класи та дитячі розваги, фестиваль симфонічних оркестрів України.

У рамках відзначення Дня міста, на Майдані Небесної Сотні відбулась демонстрація проекту «Пізнай своє рідне місто краще», що включає виставку-презентацію реалізованих проектів з благоустрою міста, презентацію успішних підприємств Вінниччини, фотозони та тематичні інсталяції.

Програма святкових заходів також включала цікаві проекти для вінничан та гостей міста, а саме: «Вінниця на перехресті сторіч» (лицарські бої, майстер-класи, виставка «Історична Вінниця), «Весільний Бум» (весільна церемонія у день народження міста, тематичні фотоінсталяції), «Вінниця і вінничани» (фотозони «Місто!Читай!», «Історія та легенди Вінниці», мистецький фестиваль від ВДПУ ім. М. М. Коцюбинського), «Вінниця – місто щасливих дітей» (розваги, батути, каруселі, фотозони, майстер-класи, інтерактиви для дітей); «Вінниця мистецька» (презентація закладів культури Вінниці). Також у центрі Вінниці відбулась концертна програма від м.Кельце (Республіка Польща) з нагоди 60-річчя партнерства.

За участю талановитих вінничан у місті також розпочався фестиваль «Вінничани мають таланти». Натомість, переможці всеукраїнських та міжнародних пісенних конкурсів і фестивалів взяли участь у проекті «Вінницький зірковий десант».

До відзначення 655-річчя м. Вінниці також долучились колективи з Грузії, Румунії, Польщі та національних товариств міста й області, які також взяли участь у фестивалі «Мистецтво без кордонів».

У рамках святкової програми відбувся фестиваль вуличної їжі  «Vinnytѕia Food Feѕt», а також свято врожаю від усіх районів області, які продемонстрували виставки дідухів, обжинкових композицій, обрядових хлібів та автентичного ужиткового декоративно-прикладного мистецтва. Крім цього, відбулась презентація агропромислових фірм та підприємств Вінниччини.

Не менш цікавим заходом для вінничан та гостей міста став міжнародний проект «Великий бокс на День міста», участь у якому взяли професійні боксери України та Грузії.

За матеріалами Вінницької ОДА