Культура має посідати пріоритетне місце у стратегії розвитку громад, – Глава Уряду

Дата: 28.03.2019 16:52

Уряд приділяє велику увагу підтримці розвитку культурних проектів в Україні. Про це Прем’єр-міністр Володимир Гройсман сказав під час робочої наради «Культура в умовах децентралізації».

«Культура – це пріоритет нашого Уряду. Державні та місцеві кошти спрямовуються на підтримку кіно, театрів, музеїв, галерей, закупівлю україномовних книжок», – сказав Володимир Гройсман.

Прем’єр-міністр нагадав, що за 2016-2018 роки за урядової підтримки в регіонах було збудовано, реконструйовано та відремонтовано 597 об’єктів культури на загальну суму 1 млрд грн.

«Культура має посідати пріоритетне місце у плані розвитку громад. Існує дві фундаментальні речі – духовність та культура. Якщо ми втратимо свою ідентичність, ми не зможемо повноцінно розвиватись як нація», – наголосив Володимир Гройсман.

Він зазначив, що підтримка Урядом культурних програм є системною та регулярною.

«Ми почали системно підтримувати кіноіндустрію. У 2019 році Уряд виділив 1 млрд грн на розвиток індустрії. І ми бачимо результат. На екрани виходить все більше якісних українських стрічок. Я переконаний, що за 3-4 роки Україна може стати регіональним лідером з кіновиробництва», – зазначив Глава Уряду.