Тиврівський район, Вінницька область

На урочистостях з нагоди Дня Соборності України у м. Вінниця нагородили двох тиврівчан

Переглядів: 69

Урочисті заходи, присвячені 99-й річниці проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, а також 100-річчю бою під Крутами відбулися вчора, 22 січня, у залі Вінницької обласної філармонії імені Миколи Леонтовича.

У святковому зібранні взяли участь голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, заступник Вінницького міського голови Галина Якубович, представники духовенства, учасники антитерористичної операції, громадськість регіону.

Звертаючись з вітальним словом до присутніх, голова облдержадміністрації підкреслив: рівно сто років тому у цей день Центральна Рада Четвертим Універсалом проголосила Українську Народну Республіку незалежною та суверенною державою, а вже у 1919-му українці Заходу і Сходу Актом Злуки у повен голос заявили про готовність і прагнення йти шляхом національного самоствердження та спільно будувати вільну, єдину Україну.

«За останні роки свято Соборності набуло нового звучання, а ідея національної єдності наповнилася новим, сучасним змістом. Сьогодні це не просто історична дата в календарі. Це сучасна українська реальність, де навколо ідеалів свободи та неподільності держави, утвердження миру й спокою на нашій землі об’єднані бажання й зусилля всього українського народу», - зазначив Валерій Коровій.

Він наголосив, що важкі для країни останні роки підтвердили важливий історичний урок: соборність держави – це не лише її територіальна цілісність, а також відчуття великої родини, спільного кореня і дружнього плеча. Це базовий елемент і запорука подальшого розвитку незалежної України.

З нагоди свята керівники області вручили низці вінничан державні та урядові нагороди, зокрема і жителям Тиврівщини:

Фельдману Петру Леонідовичу -  Почесну грамоту Кабінету Міністрів України: за вагомий внесок у забезпечення ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, сумлінну працю та багаторічну громадську діяльність.

Шафієву  Гачаю Джамаледдіну огли -  відповідно до Указу Президента України за значний особистий внесок у розвиток агропромислового виробництва, вагомі трудові досягнення, багаторічну самовіддану працю присвоєно почесне звання «ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ».

Продовжилися урочистості концертною програмою за участю кращих творчих колективів та вокалістів Вінниччини.