Перевір себе у списку виборців!

Дата: 21.03.2019 11:32

Згідно Закону України «Про вибори Президента України» та календарного плану основних організаційних заходів з підготовки та проведення чергових виборів Президента України 18-19 березня 2019 року усі дільничні виборчі комісії Тиврівського району отримали попередні списки виборців та іменні запрошення виборцям для чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року.

Наступного дня після отримання попереднього списку виборців кожна дільнична виборча комісія звичайної виборчої дільниці зобов’язана надати його для загального ознайомлення у приміщенні дільничної виборчої комісії.

До 25 березня дільнична виборча комісія надсилає або доставляє в інший спосіб кожному виборцю іменне запрошення, яким повідомляє, зокрема, про включення його до попереднього списку на звичайній виборчій дільниці.
Виборець має право ознайомитися із попереднім списком та перевірити правильність внесених до нього відомостей безпосередньо у приміщенні дільничної виборчої комісії.

Якщо виборець виявив неправильності у попередньому списку, він має право звернутися до відповідної дільничної виборчої комісії або безпосередньо до органу ведення Реєстру чи суду за місцезнаходженням виборчої дільниці щодо допущених при складанні попереднього списку виборців неправильностей, у тому числі невключення, неправильного включення або виключення із списку виборців його або інших осіб, а також щодо наявності або відсутності відміток про постійну нездатність виборця самостійно пересуватися.

Заява про уточнення попереднього списку виборців оформлюється відповідно до вимог Закону України “Про звернення громадян” та подається виборцем особисто. До заяви про уточнення попереднього списку додаються документи (копії документів), які підтверджують зазначені в ній відомості.
У разі виявлення невключення особи до попереднього списку на звичайній виборчій дільниці до заяви додаються документи (копії документів), що підтверджують наявність у такої особи права голосу та належність її виборчої адреси до цієї звичайної виборчої дільниці.

Документом, який підтверджує відомості про особу (прізвище, ім’я, по батькові, дату народження), громадянство України, належність її виборчої адреси до відповідної виборчої дільниці, є паспорт громадянина України (у вигляді книжечки або у вигляді ID картки) або тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, які недавно набули громадянства України), довідка про реєстрацію місця проживання виборця (у разі коли у паспорті відсутні дані про реєстрацію місця проживання). Копії відповідних документів (копії сторінок паспорта громадянина України, на яких зазначені прізвище, ім’я, по батькові, дата та місце народження, серія, номер паспорта, ким і коли виданий паспорт, відмітка про реєстрацію місця проживання, або копії лицьового та зворотного боків паспорта громадянина України у вигляді картки разом з копією довідки про реєстрацію місця проживання особи) додаються до заяви про уточнення попереднього списку.

Заява про уточнення попереднього списку може бути подана виборцем до дільничної виборчої комісії або органу ведення Реєстру не пізніш як за п’ять днів до дня виборів (до 25 березня). Заява, подана після зазначеного строку, не розглядається.

Тому просимо усіх виборців району не чекати на запрошення, а перевірити своє включення до списку виборців завчасно. Це можна зробити наступним чином:
1. За допомогою мережі Інтернет. Для цього необхідно зайти на офіційний веб-сайт “Державний реєстр виборців” (www.drv.gov.ua) та скористатися програмним ресурсом “Особистий кабінет виборця”.

Особисто звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем своєї реєстрації.
Звернутися до відповідної дільничної виборчої комісії.

Відділ ведення Державного реєстру виборців
 апарату Тиврівської райдержадміністрації