Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Засідання клубу ОТГ

Дата: 24.01.2018 15:30
Кількість переглядів: 151

Сьогодні, за участю голови обласної державної адміністрації Валерія Коровія розпочав роботу дводенний форум «Засідання клубу ОТГ. Планування діяльності на 2018 рік».

До участі долучились голова обласної Ради Анатолій Олійник, народний депутат України Сергій Кудлаєнко, керівники департаментів та служб області, а також голови об’єднаних територіальних громад Вінниччини.

На початку форуму у своєму виступі Валерій Коровій зауважив: «Головне, що дало змогу запрацювати механізму впровадження децентралізації та об’єднати територіальні громади, полягає в тому, що Закон «Про добровільне об’єднання громад» передусім опирався на внесення змін до бюджетного кодексу. Таким чином саме фінансові ресурси стали тією рушійною силою, що дала можливість впливати на ситуацію з наповнення місцевих бюджетів. Натомість залишається значна частина нормативно-правових документів, які є застарілими і не відповідають сучасним тенденціям розвитку. Загалом, 2018 рік – це рік конкретних викликів і конкретних справ. Є питання, які потребують прийняття принципових рішень, але іншого шляху немає. Ми повинні робити свою роботу фахово, розумно та прагматично. І я переконаний, що саме ви – голови ОТГ є каталізатором змін, хоч і болючих та не простих, але дуже потрібних українському суспільству».

В рамках проведення форуму учасниками обговорено ряд важливих тем, що стосувались викликів та досягнень реформи децентралізації на Вінниччині.

Окрім того, голови Барської, Томашпільської та Дашівської ОТГ презентували історії успіхів розвитку цих громад, а також розповіли про труднощі та перешкоди в їх реалізації.

Також  до участі в обговоренні долучився директор Департаменту фінансів ОДА Микола Копачевський. Посадовець проінформував присутніх про стан виконання бюджетів та окреслив перспективи фінансової децентралізації.

Цікавою та важливою темою обговорення стало питання сільської медицини через призму проведення медичної реформи. Окрім того, учасники обговорили питання можливості розвитку мережі медичних закладів ОТГ в рамках реформування медичної галузі.

Значну увагу в ході проведення форуму присвятили питанню розвитку нової сучасної освітньої інфраструктури в умовах децентралізації, а також системі соціального захисту населення в об’єднаних територіальних громадах.

Таким чином, протягом дводенного форуму голови об’єднаних територіальних громад обмінюватимуться власним досвідом та матимуть змогу обговорити нагальні та проблемні питання з представниками відповідних структурних підрозділів області.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень