Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Уряд прийняв зміни щодо порядку та умов надання субвенції у 2018 році для вирішення проблем житла ДБСТ, соціального житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування

Дата: 03.05.2018 11:28
Кількість переглядів: 352

 

Кабінетом Міністрів України 18 квітня 2018 р. була прийнята постанова № 300, яка внесла зміни до раніше прийнятої постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 р. № 877 “Про затвердження Порядку та умов надання у 2017 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво/ капітальний ремонт/реконструкцію малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, будівництво/ придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, виготовлення проектно-кошторисної документації”.

Останньою було  передбачено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво/ капітальний ремонт/ реконструкцію малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, будівництво/ придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа. Дані рішення були прийняті Урядом, щоб зменшити ризики потрапляння дітей до закладів інституційного догляду та забезпечити житлом дітей, які мають статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування та осіб з їх числа.

В минулому 2017 році для дітей даної категорії було придбано 11 квартир та будинків під соціальне житло та приміщення для дитячого будинку сімейного типу в м. Погребище. Цьогорічна постанова направлена на забезпечення житлом/ соціальним житлом осіб із числа дітей-сиріт та спрямована на реалізацію кожної дитини даної категорії виховуватись в сімейному оточенні,  бути влаштованою до дитячих будинків сімейного типу або ж малих групових будинків, щоб забезпечити можливості для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, виховуватися в умовах, наближених до сімейних.

У Вінницькій області в закладах інституційного догляду перебуває 128 дітей вищезазначеної категорії, більшість з них це діти віком від 12 років. Окрім того,  близько 300 дітей-сиріт та осіб з їх числа потребують житла.

Відповідно до Закону “Про Державний бюджет України на 2018 рік” за бюджетною програмою КПКВК 2511180 Мінсоцполітики передбачено видатки в загальному обсязі 517,7 млн гривень. Вінницька область на дані потреби отримала 17.4 млн.грн.

Зазначеною постановою Уряду також визначено порядок та умови надання субвенції у 2018 році, спрямування її коштів. Окрім того, доповнюється чинний механізм використання субвенції, зокрема, нормою щодо зняття з квартирного обліку дітей-сиріт та осіб з їх числа тільки після отримання ними житла у власність. Також при оформленні договору купівлі-продажу житла для дітей-сиріт, осіб з їх числа накладається заборона на його продаж протягом 10 років.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень