На Тиврівщині вшанували пам’ять жертв голодоморі

Дата: 26.11.2018 11:26

В День пам’яті жертв Голодомору, 24 листопада, на території району було приспущено Державний Прапор України та обмежено проведення розважальних заходів. На Меморіалі Слави райцентру біля Пам′ятного знаку жертвам Голодомору за участю керівництва району, представників органів виконавчої влади, організацій, установ, молоді та громадськості відбувся мітинг-реквієм до Дня пам’яті жертв голодоморів та  85-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду Українського народу. О 16:00 учасники скорботних заходів долучилися до загальноукраїнської хвилини мовчання та акції «Засвіти свічку» .

Зі словами скорботи до присутніх звернулись заступник голови районної державної адміністрації Володимир Вітюк та Тиврівський селищний голова Сергій Кицишин.

«Трагізм цього найсумнішого та найскорботнішого періоду в долі українців полягає в тому, що шляхом створення штучного голодомору керівництво тодішньої тоталітарної країни намагалося вбити жагу до свободи та незалежності у нашого волелюбного народу, голодомор 1932-33 років в Україні став найбільшою трагедією українського народу за всю історію, яка не має аналогів у світі» - зауважив у своєму виступі Володимир Вітюк.

Історичні факти про голодомор навела методист Районного методичного кабінету відділу освіти райдержадміністрації - Грицишина Наталя Святославівна.

Біля пам’ятника жертвам Голодомору настоятель парафії римо-католицького костелу святого Михаїла Архангела отець Рафал  та настоятель храму Вознесіння Господнього Української православної церкви Київського Патріархату протоієрей Богдан Бицкало відправили панахиду за всіма померлими від геноциду Українського народу 1932-1933 років, голодоморів 1921-1922, 1946-1947 років в Україні.

По завершенню мітингу присутні покласти колоски та лампадки до Пам′ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1932 років.