Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На Вінниччині презентували схему-макет «Ставки «Вервольф» 1942–1944 рр.»

Дата: 21.03.2019 11:24
Кількість переглядів: 161

Вчора, 20 березня, у  павільйоні Історико-меморіального комплексу пам’яті жертв нацизму, що у с. Стрижавка, відбулась презентація схеми-макету «Ставка «Вервольф» 1942–1944 рр.»

Нагадаємо, що Історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв нацизму, філію Вінницького обласного краєзнавчого музею, було створено у 2011 році на знак вшанування пам’яті тих, хто ціною власного життя захищав право на майбутнє для свого народу.

Враховуючи те, що на території колишньої ставки «Вервольф» крім протипожежного басейну не залишилося жодної цілої споруди, наявність схеми-макету «Вервольф» 1942–1944 рр.» з об’ємними будинками та бомбосховищами в експозиції музейного павільйону надає можливість наочно побачити зовнішній вигляд ставки «Вервольф» періоду Другої світової війни.

Над створенням макету працювала авторитетна група дослідників та краєзнавців. Макет виготовлено ГО «Цетр візуальних послуг», керівником якого є Вєтошкін Дмитро Володимирович.

Масштаб ландшафту – 1х500. Споруди виготовлені у масштабі – 1х200. Історичні дороги, будинки, бомбосховища та інші об’єкти відтворені на підставі наявних у музеї джерел та відповідно до даних топозйомки. Асфальтовану дорогу центральної частини виділено темнішим кольором.

На схемі-макеті розміщено більше 30 об’єктів та понад 600 стилізованих копій дерев (сосна). Серед об’єктів  на  макеті представлено зруб і бункер Гітлера, будинки Бормана, будинок генералів, вузол зв’язку, будинок преси та будинок стенографісток, пункти пропуску, казарми для солдатів та інші об’єкти.

Також розташовані сучасні музейні приміщення, екскурсійний маршрут. Кожен об’єкт пронумерований відповідно до інформаційної таблички. Будинки і споруди виготовлені із використанням 3D–друку (ABS plast), дрібніші елементи – за технологією фотополімерного друку (SLA).

Два бомбосховища зроблені більшими для того, щоб вони краще проглядались (загальний і офіцерський бункери).

Крім того, на схемі-макеті нанесені огорожа, танк, садові меблі.

Над відновленням об’єктів спеціалісти працювали протягом двох місяців, вивчали старі фото- та відеопам’ятки, проводили топографічну зйомку та досліджували різні джерела про історію «Вервольфу».


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень