На Вінничині виявлено спалах африканської чуми

Дата: 03.05.2019 11:19

У ТОВ «Буша» с.Буша, Ямпільсько району Вінницької області виявлено захворювання свиней на африканську чуму.

Начальник Головного управління  Держпродспоживслужби у Вінницькій області  Григорій  Сидорук повідомив, що усе поголів’я свиней, яке було в наявності у даному господарстві , а саме - 341свиня спалена, відповідно до процедури. Проводяться першочергові заходи з ліквідації осередку захворювання та недопущення розповсюдження хвороби.

26 квітня 2019 року відбулось позачергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вінницькій облдержадміністрації, на якому було розглянуто даний випадок та звіт про результати дослідження випробувального центру Вінницької регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів № 002498 п.м./19 від 25.04.2019), рішення державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ямпільській райдержадміністрації щодо визначення межі спалаху (неблагополучного пункту) - ТОВ ««Буша» с.Буша, Ямпільсько району Вінницької області, встановлення зон захисту та спостереження (нагляду), затверджено План заходів по ліквідації захворювання.

У звязку із виявленням захворювання   свиней   на   африканську чуму   в ТОВ «Буша» с.Буша, Ямпільсько району Тиврівська районна Державна надзвичайна комісія при Тиврівській райдержадміністрації звертається до усіх власників та суб’єктів господарювання, які займаються розведенням та утриманням свиней та власників особистих селянських господарств із наступним:

• запровадити страхування тварин на випадок загибелі, знищення, вимушеного забою від хвороб, стихійних лих та нещасних випадків;
  • забезпечити  «закритий» режиму роботи,
  • утримуватись від згодовування Боярських відходів;
  • у разі виявлення невластивої поведінки чи підозри на захворювання свиней африканською чумою повідомляти за тел. 2-15-05; 2-12-06; 2-21-00