Тиврівська Районна Державна Адміністрація
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Заборона продажу алкоголю та тютюну неповнолітнім

Дата: 25.06.2018 15:10
Кількість переглядів: 230

         Часто чуємо розмови серед людей старшого віку а також на державному рівні, що алкоголізм молодіє. Алкоголізмом хворіє високий відсоток молоді, велика кількість з яких неповнолітні. До такого стану речей призводить вільний продаж алкогольних та слабоалкогольних напоїв. Але все ж напрошується і таке запитання, а чи задумуються батьки даючи кишенькові гроші дитині, на що вона їх витратить? Як же реагує держава на зниження віку потенціальних алкоголіків?

         Однією з головних причин, які призвели до вживання алкоголю та тютюну у дитячому віці є наслідування дітьми способу життя батьків та звичок оточуючих людей, хибне бажання таким чином виглядати доросліше.          При цьому, неповнолітня дитина уявляє собі куріння та вживання алкоголю не як згубні звички, а як буденність будь-якої людини! А тому, кожна доросла людина, беручи до рук цигарку або склянку з алкоголем, повинна насамперед замислитися над тим, який особистий приклад вона подає власним дітям, а також, чи може усвідомити дитина, що пияцтво та паління є зло, коли вона щодня бачить дорослих саме такими?!

         Ще однією причиною дитячого пияцтва та тютюнокуріння є безвідповідальне та легковажне ставлення дорослих до недопустимості продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім особам, а також їх прагнення збагатитися будь якою ціною!

       Аналізуючи законодавство встановлено, що у  Законі  України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту  етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та  тютюнових  виробів" (статтею 15-3) передбачено заборону щодо продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів:

 • особами, які не досягли 18 років; 
 • у приміщеннях та на території  навчальних  закладів, закладів  охорони  здоров'я, крім ресторанів,  що знаходяться на території  санаторіїв;  
 • у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, що
  здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях)  універсальних торговельних організацій; 
 • у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі); 
 • з торгових автоматів; 
 • на полицях самообслуговування (крім тютюнових виробів у
  блоках та алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових,
  пива); 
 • з рук; 
 • у невизначених для цього місцях торгівлі.

 Продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових  виробів зобов'язаний отримати   у покупця,  який   купує  пиво  (крім безалкогольного),  алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові  або  тютюнові  вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують  вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку.

         У разі відмови покупця надати такий документ продаж пива (крім  безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється.

   Яку ж відповідальність несе суб’єкт господарювання та безпосередньо продавець у разі продажу слабоалкогольних напоїв особі, яка не досягла 18-річного віку?

         За дані неправомірні дії передбачена адміністративна відповідальність - за продаж неповнолітнім алкоголю та тютюну до суб'єкта господарювання застосовується штраф у розмірі 6800 грн.
         Окрім того, працівник, який безпосередньо продав заборонений товар підліткові, притягується до адміністративної відповідальності і також сплачує штраф від 500 до 1700 гри.

         Водночас у такого підприємця анулюється ліцензія на продаж алкогольних та тютюнових виробів.           

         Тож шановні підприємці! Звертаємося до Вас із проханням неухильно дотримуватися чинного законодавства, не продавати пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої та тютюнові вироби дітям, адже кожен з нас відповідає за майбутнє покоління. Продаючи спиртне та цигарки дітям, задумайтесь, що хтось також запропонує закурити чи випити Вашій дитині і ніхто не може сказати, що після цього станеться…»

 

 

Заступник керівника Жмеринської

місцевої прокуратури

юрист 1 класу                                                                                                                                                                       В.В. Куций

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень