Тиврівський район, Вінницька область

Делегація Вінницької області взяла участь у Подільському енергетичному форумі «GreenEnergy»

Переглядів: 116

22 березня, в м. Хмельницькому відбувся Подільський енергетичний форум «GreenEnergy». Делегацію від Вінниччини очолював перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко. Участь у форумі взяли представники Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури Вінницької облдержадміністрації, КП«Вінницяоблтеплоенерго», КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго», голови об’єднаних територіальних громад та комунальної організації «Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву».

Форум організований Центром підтримки бізнесу м. Вінниці, заснованим на базі Вінницького Клубу ділових людей, спільно з Центром підтримки бізнесу м. Хмельницький за підтримки Європейського Банку Реконструкції та Розвитку в рамках ініціативи Європейського Союзу EU4Business.

Перший заступник голови облдержадміністрації виступив з вітальним словом, відзначивши потенціал Вінницької області у галузі енергоефективності та відновлювальної енергетики.

Під час обговорення на панельній дискусії «Глобальні та локальні аспекти розвитку сфери енергоефективних технологій та ВДЕ»  Андрій Гижко  розповів про досягнення та лідируючі позиції Вінниччини серед областей України в галузі відновлювальної енергетики:  «Протягом 2017 року на території області побудовано  8 нових сонячних станцій та  введено в експлуатацію додаткові потужності на 2 електростанціях загальною встановленою електричною потужністю 43,9  МВт.  Таким чином, загальна кількість СЕС на території Вінниччини зросла до 36 об’єктів, встановленою потужністю 119 МВт. Окрім того,  на території області працює 26 малих гідроелектростанцій встановленою потужністю 22 МВт»,- зазначив посадовець.

На форумі  також були розглянуті питання енергоефективних технологій та економічних моделей розвитку зеленої енергетики. Зокрема, досвідом у даній сфері поділились представники іноземних компаній:

• Mr Kush(м.Дубай, ОАЕ) - CEO of GLOBAL SUPPLIES (UAE) FZE for Essar Group;
  • Роман Длугі(м.Познань, Польща) - директор фірми Asket, експерт проекту «GreenEvo»;
  • Роберт Чіхевич(м.Варшава, Польща) – президент CWD sp z o.o
    «Мобільні котельні, когенерація та технології спалювання RDF (твердих побутових відходів)».