На Тиврівщині відбулись урочисті заходи з нагоди 74 річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Дата: 10.05.2019 10:07

На центральній площі райцентру, зранку 9 травня 2019 року зібралась громада: керівництво району, ветерани та учасники бойових дій у Другій світовій війні, учасники АТО, представники громадських організації і релігійних конфесій, працівники різних підприємств, установ та організацій, учнівська молодь.

З нагоди свята відбулась урочиста хода та покладання вінків і квітів до Меморіалу Слави, Вічного Вогню та пам’ятного знаку «Небесній сотні та Героям АТО». Мітинг-реквієм  з нагоди  відзначення Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні зібрав сотні небайдужих тиврівчан.

До ветеранів та гостей заходу звертались  голова районної державної адміністрації Віктор Бойко, голова районної ради Ярослав Красовський, селищний голова Сергій Кицишин, військовий комісар Тиврівського районного військового комісаріату, учасник АТО Роман Потерлевич, керівники релігійних конфесій.

Пам’ять загиблих у Другій світовій війні та полеглих воїнів АТО/ООС вшанували хвилиною мовчання.

«У ці травневі дні ми вшановуємо пам’ять усіх тих, чиї життя були поглинуті виром найбільш кровопролитної в історії людства війни. Ми схиляємо свої голови перед мільйонами загиблих українців – тими, чиї імена були вписані до історії золотими літерами й тими, чиїх імен ми не знаємо і до тепер.

Народ України приніс на вівтар Перемоги величезні жертви – кожен п’ятий житель нашої країни віддав своє життя задля свободи і незалежності рідної землі, в ім’я кращої долі своїх дітей, онуків і правнуків. Мешканці Тиврівщини також здійснили неоціненний внесок в перемогу над нацизмом. На території району відбулися значні танкові бої у липні 1941 та на початку 1944 років. Свідченнями нацистського свавілля є Краснянське гетто, Гніванський концентраційний табір, братська могила, страчених у Чорному лісі євреїв.

Сьогодні ми, насамперед, вшановуємо представників покоління, обпаленого вогнем війни – ветеранів, учасників бойових дій, вдів, дітей війни та всіх тих, чиї долі було понівечено у безжальній воєнній круговерті двадцятого століття. Уклінно дякуємо вам за той величезний внесок, який ви зробили у спільну справу відновлення миру на території нашої держави та її повоєнної відбудови», – зазначив голова райдержадміністрації Віктор Бойко звертаючись до присутніх.

По завершенню мітингу усіх його учасників було запрошено на урочистий концерт, який відбувся на площі біля Тиврівської селищної ради.