Тиврівський район, Вінницька область

«Звільнення з роботи за прогул»

Переглядів: 81

На підставі пункту 4 статті 40 КЗпП України роботодавець має право розірвати трудовий договір у випадку здійснення працівником прогулу без поважних причин. Щодо порядку дій при звільнення працівника за прогул.

1. Необхідно задокументувати факт відсутності працівника на роботі (доповідна записка безпосереднього начальника працівника про відсутність працівника на роботі, акт про відсутність на робочому місці, підписаний комісією, що складається не менше, ніж з трьох осіб, пояснення працівників тощо). Складати акти кожного дня не потрібно. У акті зазначаються дні коли працівник фактично був відсутній на роботі. Факт відсутності працівника на робочому місці обов’язкове має бути відображений табелі обліку робочого часу. Зауважуємо, що стаття 184 КЗпП ВУкраїни встановлює обмеження на звільнення деяких категорій працівників незалежно від причин.

2. Якщо ж працівник не з’являється на роботі протягом кількох днів або тижнів та не повідомляє про причину своєї відсутності, необхідно відправити на його домашню адресу лист з повідомленням про вручення, з вимогою надати письмове пояснення відсутності на роботі (з встановленням оптимального строку для відповіді). У випадку відмови працівника дати пояснення з приводу відсутності на роботі або отримання відповіді на лист, складається відповідний акт, підписаний комісією не менше, ніж з трьох осіб. Отже, роботодавцю необхідно мати докази відсутності працівника на роботе саме без поважних причин.

3. При наявності на підприємстві первинної профспілкової організації членом якої є працівник для його звільнення за прогул необхідна згода виборного органу первинної профспілкової організації.

4. Якщо ж працівник, який вчинив прогул на роботу так і не з’явився на роботі, він звільняється останнім днем фактичного виконання ним трудових обов’язків з виданням наказу про звільнення більш пізньою датою. Звертаємо увагу, що в день видання наказу про звільнення працівника слід направити йому копію наказу про звільнення, лист з пропозицією з’явитися за трудовою книжкою та отриманням усіх належних йому сум. Лист рекомендуємо направити на домашню адресу працівника з повідомленням про вручення та описом вкладення.

Заступник керівника Жмеринської   місцевої прокуратури     юрист 1 класу                                              В.В. Куций