Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Голова райдержадміністрації Віктор Бойко взяв участь у заходах «Обжинки – 2018» у Ямполі

Дата: 30.08.2018 11:01
Кількість переглядів: 288

       29 серпня голова райдержадміністрації Віктор Бойко взяв участь у  обласних заходах  «Обжинки – 2018», які відбулись  у м. Ямпіль. 

      Розпочалось свято грандіозним парадом сільськогосподарської техніки, яку згодом, під час урочистостей у залі РБК, голова ОДА Валерій Коровій назвав «другим Ямпільським почином», який увійде в історію. Очолювала парад ґрунтообробна техніка, яку представили сільгоспформування району: ТОВ «Дністер» с.Цекинівки, ПП «Агротемп плюс» с.Гальжбіївки та ТОВ «Наталка» с.Цекинівки. Загалом до обробітку грунту в сільгосппідприємствах Ямпільщини працюють 230 культиваторів та 80 дискових борін. Посівну техніку з 216 сівалок, наявних у районі, представили  ТОВ «Дністер К» с.Цекинівки, ТОВ «АМГ Миронівське» с.Петрашівки та ПП «Феодосія-Агро» м.Ямполя. Також численні глядачі мали можливість оцінити сучасні оприскувачі та кормову техніку, які мають у своїй власності СТОВ «Писарівка», ТОВ «Наталка», ПП «Агротемп плюс» та СВК «Поділля» с.Порогів. Вражали розмірами та потужністю зернозбиральні комбайни, які працюють в ТОВ «Дністер К», ПП «Агротемп плюс», ТОВ «АМГ Миронівське» та ТОВ «Северинівське плюс». Слід зазначити, що лише за минулий і нинішній рік господарствами району було придбано 7 зернозбиральних комбайнів іноземного виробництва. Загалом поля Ямпільщини обробляють 33 таких потужних машини. 

            Після параду техніки голова облдержадміністрації та голова обласної Ради разом з численними гостями свята оглянули яскраве та багате містечко світлиць територіальних громад району, в яких було представлені щедрі дари подільської землі – овочі, фрукти, збіжжя, вирощені працьовитими руками сельчан, а також виготовлена з них смачна продукція – духмяні короваї і книші, пиріжки і вертути, інші різні наїдки і напої. Ними керівників області, гостей свята щедро пригощали господарі світлиць під примовки і запальні пісні. Також тут можна було побачити відому подільську вишивку, глиняний посуд, картини з зерна, різноманітні прикраси і сувенірну продукцію. Немало глядачів зібрала виставка хлібобулочної продукції, яку представили підприємці-пекарі з с.В.Кісниці – особливо вражали хатина і млин, складені з хлібин та солодкої випічки. А на вході до містечка можна було сфотографуватись на фоні величезного солом’яного трактора, якого виготовили за ніч ямпільські умільці.

«Ми сьогодні робимо спробу відродити традиційне свято «Обжинків», тож мушу сказати , що враження від побаченого просто неперевершене!- зазначив Валерій Коровій.- В області завершено збір ранньої групи зернових: Вінниччина має 2млн.200тис. тонн зернових, вирощених в дуже непростих умовах посушливого травня та великої кількості опадів у червні-липні. Проте,  урожай радує -  на сьогодні це другий результат по країні,  середня урожайність становить 48 ц/га, хоча пшениця дала урожай до 54 ц/га. Хлібороби Вінниччини  мають великі сподівання на пізні зернові культури, особливо на  кукурудзу, якої маємо 380 тис.га. За досить скромними підрахунками, після збору кукурудзи та інших пізніх культур область матиме близько 3,5 млн. тонн зерна. Тож разом з ранньою групою це може становити абсолютний рекорд з виробництва зернових у Вінницькій області , який перевищуватиме 5,7 млн. тонн».

       Після огляду світлиць святкування перемістилось у районний будинок культури. З ошатно вбраної сцени аграріїв області вітали керівники області і району, гості з Молдови, солісти та творчі колективи Ямпільщини.

       До вітальних слів долучився голова ОДА Валерій Коровій:   «В першу чергу я хочу подякувати ямпільчанам за гостинність, теплоту і позитивну енергію, яку ми черпаємо на цій святій для кожного українця землі. Дякую за це голові РДА, голові районної ради, всім жителям Ямпільського району. Дуже добре, що сьогодні ми відроджуємо давнє свято обжинок, відоме нам ще з дитинства, але яке чомусь в останні роки відійшло дещо на другий план в когорті інших свят.  Сьогоднішній парад техніки увійде в історію, як другий «Ямпільський почин». Користуючись нагодою, хочу звернутись до усіх делегацій, керівників: давайте відроджувати цю гарну традицію і всім показувати, як потужно розвивається наша Україна. Ми можемо перемогти тільки тоді, коли будемо сильні у військовому, економічному плані. Ми повинні давати натхнення і в бізнесі, і в інших видах життєдіяльності. Адже в світі поважають тільки сильних».

     Подякував ямпільчанам від себе особисто, депутатського корпусу, депутатів обласної ради, присутніх у залі, за запрошення на свято голова обласної ради Анатолій Олійник.

      Як символ дружби і достатку ямпільчани вручили Валерію Коровію, Анатолію Олійнику і Геннадію Мунтяну короваї на вишитих рушниках.

        Завершилось свято музичними вітаннями від ямпільських солістів і творчих колективів.

 

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень