Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Урядом України виділено майже 1 млрд грн цільової субвенції на впровадження «Нової української школи»

Дата: 18.07.2018 10:55
Кількість переглядів: 212

Сьогодні, Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко спільно з Міністром освіти України Лілією Гриневич провели  всеукраїнську селекторну нараду щодо перебігу запровадження реформи освіти «Нова українська школа».

У Вінницькій студії участь у нараді взяли заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк, в.о. директора Департаменту освіти і науки ОДА Володимир Буняк та - начальник управління фінансів соціально-культурної сфери та місцевих органів влади Департаменту фінансів ОДА Віктор Квят.

Варто зауважити, що на її реалізацію Урядом України виділено майже 1 млрд грн цільової субвенції.

 «Проект «Нова українська школа» є серед пріоритетних завдань Уряду. Першого вересня цього року розпочнеться реалізація «Нової української школи». Першокласники навчатимуться за новими програмами, новими підходами до навчання і вчитимуться 12 років. Урядом передбачено освітню субвенцію в розмірі 998 млн грн., які ще в кінці квітня поточного року направлено на місця. Ці кошти мають бути скеровані на закупівлю комп’ютерного обладнання, меблів для нових класів, підручників і всього необхідного відповідно до стандартів нової української школи. Зокрема, 386 млн. грн. передбачено на підвищення кваліфікації вчителів, 163 млн грн - на додаткове придбання техніки для початкової школи, 272 млн грн - на підручники для першого класу, 48,5 млн грн - на методичну літературу», -  зазначив В’ячеслав Кириленко.

Відповідно до проекту НУШ першокласники цьогоріч прийдуть у нові світлі класи, де буде встановлено нове комп’ютерне обладнання, отримають нові підручники, які відповідають новому стандарту початкової школи. Також для вчителів розроблено нові методичні матеріали, а викладачі пройшли підвищення кваліфікації.

Окремо зупинився Віце-прем’єр-міністр на тому, що на місцях далеко не всі почали відповідні процедури закупівель для того, щоб освоїти дану освітню субвенцію.

 «Свою частину Уряд України виконав, і ми будемо дуже жорстко запитувати на місцях у тих, хто не впорається з усіма поставленими завданнями і підготовчими моментами. Адже вся країна очікує на старт «Нової української школи», на те, у які класи, з якими підручниками і до яких вчителів підуть діти до школи. Якщо щось не встигнемо, відповідати будемо всі разом», - наголосив В’ячеслав Кириленко.

В свою чергу, Лілія Гриневич зазначила: «Цю реформу ми можемо успішно впровадити лише всі разом. На даний момент все залежить від тих, хто працює на місцях. Ще в квітні поточного року відповідні кошти направлено в регіони і їх потрібно якісно та вчасно освоїти. Натомість, за даними з регіонів, на рівні закупівель, або щойно оголошених тендерів маємо приблизно від 2 до 10% освоєння коштів від загального обсягу наданої освітньої субвенції».

Розповідаючи про ситуацію в області із впровадженням НУШ, Олександр Крученюк зазначив: «4 квітня була розподілена освітня субвенція і в область надійшло 45,9 млн грн. Відповідно 10 травня головою Вінницької ОДА Валерієм Коровієм підписано розпорядження №376, що дало змогу передати кошти на місця. На даний момент, у нас всі кошти розподілені, 3,8 млн. грн. уже використано. Враховуючи те, що запущена система ProZorroрезультативність роботи будемо бачити в 20 числах цього місяця. В цілому все іде за планом і, сподіваємось, що збоїв у нас не буде».

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень