Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

У 2018 фінансування галузі охорони здоров’я області збільшено у 2,4 рази

Дата: 21.02.2018 10:54
Кількість переглядів: 275

Про це розповів директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Микола Копачевський в ході прес-конференції щодо розподілу коштів обласного бюджету, яка відбулась в прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.

Так, установам та закладам, підвідомчим Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації у поточному році додатково виділяється 145556,7 тис.грн., що на 84723,7 тис.грн. або у 2,4 рази більше, ніж у 2017 році.

Окрім того суттєво збільшуються, як видатки споживання, так і бюджету розвитку. Зокрема, із загальної додаткової суми на поточні видатки спрямовано 77630,0 тис.грн. – на забезпечення потреби в коштах на оплату праці з нарахуваннями, медикаменти, харчування та інші захищені статті. Окрім того, додатковий обсяг капітальних видатків виділяється в сумі 67926,7 тис.грн., з яких 48118,7 безпосередньо через Департамент охорони здоров’я та 19808,0 тис.грн. – через Департамент будівництва, містобудування та архітектури облдержадміністрації. 

Як повідомив Микола Копачевський, зазначені кошти буде використано на проведення капітальних ремонтів та реконструкцій, у тому числі об’єктів комунальної інфраструктури, здійснення заходів з енергозбереження та енергозаощадження, закупівлю обладнання для закладів охорони здоров’я, придбання спеціалізованого санітарного автотранспорту.

«Серед планів на 2018 рік закінчення тепло-модернізації всіх приміщень та корпусів обласної лікарні ім. М.Пирогова, які будуть повністю утеплені, а також буде проведено заміну та утеплення дахів. Подальший ремонт корпусів відбуватиметься поступово і розпочнеться зі старого хірургічного корпусу, коли повністю запрацює нове хірургічне відділення. Таким чином протягом 3-4 років планується завершити модернізацію нашої 100-літньої лікарні», - зазначив очільник Департаменту фінансів ОДА.

Загалом, на придбання обладнання спрямовано 19864,0 тис.грн., на проведення поточних та капітальних ремонтів, реконструкцію приміщень, в тому числі виготовлення проектно-кошторисної документації – 26944,98 тис.грн., заходи з енергозбереження, що включають придбання твердопаливних котлів та заміну вікон – 1309,7 тис.грн.

Торкнуться зміни і обласної дитячої лікарні, для якої протягом року планується придбати велику кількість медичного обладнання. Зокрема в планах придбання цифрового рентген-апарату та апарату УДЗ експерт класу. Це обладнання є високотехнологічним і його придбання значно покращить якість надання медичних послуг в даному медичному закладі. Окрім того виділено значну суму коштів для придбання й іншого медичного устаткування для дитячої обласної лікарні, зокрема і для відділення онко-гематології.

Так, обласній дитячій клінічній лікарні додатково спрямовується 10640,0 тис.грн., обласному клінічному госпіталю ветеранів війни – 4966,0 тис.грн., Подільському регіональному центру онкології – 3765,0 тис.грн., обласному центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф – 3051,3 тис.грн., обласному клінічному високоспеціалізованому ендокринологічному центру – 2985,0 тис.грн., обласній клінічній лікарні ім. М.І.Пирогова – 2140,0 тис.грн.

«Знаковим моментом в питанні модернізації та підвищення якості надання медичних послуг є те, що у 2017 році придбано  програмне забезпечення та відповідне обладнання для швидкої медичної допомоги. Це дозволить з’єднати всю область в єдиний диспетчерський центр. На сьогодні вже підключено Гайсинську станцію і на черзі Могилів-Подільська та Південно-Східна станції Вінницької області. Загалом, на сьогоднішній день майже 1 млн. жителів області користуються єдиною диспетчерською станцією з пультом управління у Вінниці. І в цьому році ця робота продовжуватиметься, адже в рамках програми розвитку сільської медицини передбачається оснащення сучасними засобами телекомунікації кожної амбулаторії загальної практики сімейної медицини для забезпечення можливості отримання он-лайн консультації з відповідними профільними фахівцями», - додав Микола Копачевський.

Загалом обсяг коштів додатково виділених на видатки розвитку медичних закладів збільшено відносно відповідної суми 2017 року на 75,9%, що в номінальному виразі складає 29315,6 тис.грн.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень