Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На всеукраїнській селекторній нараді Геннадій Зубко презентував дорожню карту з впровадження телемедицини у сільських амбулаторіях

Дата: 15.01.2019 10:51
Кількість переглядів: 148

14 січня, під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка відбулась селекторна нарада з обговорення питання щодо виконання завдань, передбачених заходами з розвитку системи охорони здоров’я у сільській місцевості та впровадження технологій з використання телекомунікаційних засобів.

У вінницькій студії були присутні заступник голови облдержадміністрації Ігор Івасюк, директор Департаменту будівництва, містобудування та архітектури ОДА Дмитро Романченко та заступник директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Олена Житанська.

«14 мільйонів українців, які проживають у селах, мають бути забезпечені доступною та якісною первинною медичною допомогою. Це завдання прийнятого Парламентом закону 2206, ініційованого Президентом України Петром Порошенком. Кінцева ціль – знизити протягом 2-3-5 років смертність українців, які проживають у сільській місцевості, за трьома найпоширенішими в Україні нозологіями: серцево-судинні захворювання, бронхіальна астма, цукровий діабет», - наголосив під час наради Віце-прем’єр-міністр-Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Смертність від серцево-судинних хвороб – на першому місці. Сьогодні в Україні щорічно діагностується 45 тис. інфарктів міокарда, з яких у сільській місцевості понад 15 тисяч. Розбудовуючи сільську первинну медичну допомогу та за допомогою телемедицини, ми ставимо ціль: за рахунок ранньої діагностики зменшити втричі смертність від інфаркту на селі. Близько 1,7 млн українців хворіють на бронхіальну астму. Щороку фіксується понад 19 тисяч нових випадків захворювання на цукровий діабет, 8 тисяч з них - діти. Тож доступна і вчасна профілактика цих захворювань, діагностика та первинна вчасна допомога, а також моніторинг дозволяють боротися з цими нозологіями. І це завдання первинної ланки медичної допомоги», - додав урядовець.

За його словами, до трьох нозологій, сьогодні можна додати ще одну – дерматологію. Адже дерматологічні проблеми має значна частина населення. Консультації саме з питань дерматології складають сьогодні 20% звернень.

«Озвучені цілі ми ставимо як на рівні України, так само вони мають бути поставлені на рівні кожної сільської амбулаторії у спроможній мережі первинної медичної допомоги. І для 100% досягнення цих цілей нам потрібно забезпечити три основні речі: спроможна сільська мережа з необхідною кількістю амбулаторій, сімейний лікар з належними умовам праці (заробітна плата, приміщення, житло, транспорт), сучасне оснащення та головне – можливості телемедичних послуг», - підкреслив Геннадій Зубко.

Зокрема, на Вінниччині Планом перспективного розвитку регіону на 2019-2021рр. передбачено будівництво 14 сільських амбулаторій на загальну суму 90,97 млн.грн., у тому числі: 

  • субвенція з державного бюджету - 81,89 млн.грн.
  • співфінансування з місцевих бюджетів – 9,08 млн.грн.

Наразі розпочато будівельні роботи по 10-ти  амбулаторіям, проводяться  фундаментні роботи та мурування стін.

З прийняттям Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» та автономізацію у 2017 році  керівництвом області було прийнято ряд розпорядчих документів щодо приведення у відповідність до нових вимог матеріально-технічної бази закладів первинного рівня та їх оснащення.

Як зазначив Ігор Івасюк, всі 52 заклади ПМД області забезпечені комп’ютерною технікою, медичними інформаційними системами (в області функціонує 6 МІСів).

«Всі заклади первинного та вторинного рівня забезпечені ЕКГ- апаратурою з передаючими пристроями, які підключені до сервісного центру ЕКГ діагностики обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Протягом 2018 року телеметричним підрозділом обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф надано 17 тис. 871 дистанційних консультацій. Завдяки використанню зазначеного методу дистанційної діагностики виявлено 796 випадків гострого коронарного синдрому. Проведено 33 догоспітальних тромболізисів. На рівень КНП «Вінницький регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології» маршрутизовано 185 хворих», - прокоментував Ігор Івасюк.

Станом на 01.01.2019 року заклади охорони здоров'я первинного та вторинного рівня на 100% забезпечені пристроями для дистанційної передачі ЕКГ.

На базі Територіального медичного об’єднання «Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» впроваджена робота консультативно-телеметричного центру. Цілодобово працює черговий лікар кардіолог, який розшифровує електрокардіограми передані з закладів охорони здоров'я первинного та вторинного рівня медичної допомоги по системі Ютас та Тредекс.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень