Тиврівська Районна Державна Адміністрація
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Лілія Гриневич: Реформа освіти неможлива без реформи оплати праці для освітян

Дата: 13.06.2019 16:50
Кількість переглядів: 187

Про це, а також про подальше впровадження освітньої реформи в Україні, розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, яка сьогодні перебувала із робочою поїздкою у Вінницькій області.

В рамках візиту Міністр відвідала Сосонську загальну середню школу І-ІІІ ступенів, де поспілкувалась з вчителями, оглянула приміщення новозбудованої школи та сучасні шкільні кабінети, обладнані відповідно до стандартів НУШ і вимог часу, аби процес навчання був цікавим і захоплюючим.

«Теперішні першокласники, які навчаються за програмою НУШ, не бояться висловити свою думку, більш розкуті, але дисципліна від цього не страждає. Також немає проблеми з телефонами, діти знають, ми використовуємо смартфони виключно у навчальному процесі, адже прогрес не стоїть на місці і по всій школі розташовані навчальні матеріали з QR-кодами», - розповіла вчитель початкових класів Марія Шаравська.

Розповідаючи про впровадження реформи освіти Лілія Гриневич окремо зупинилась на субвенції, яка цьогоріч надійшла до Вінницької області: «43 млн грн. надійшло субвенції на обладнання для шкіл, понад 11 млн грн. на підвищення кваліфікації вчителів, 10 млн грн. на оснащення кабінетами з природничо-математичних дисциплін, 8 млн грн. на інклюзивну освіту, підтримка дітей з особливими потребами у дошкіллі – 28 млн грн. Крім того, виділено кошти на придбання шкільних автобусів – 16,5 млн грн., придбання пристосованих автобусів для перевезення осіб з інвалідністю – 7 млн, інтернет для шкіл – 43 млн грн., комп’ютерне обладнання – 11 млн грн».

Окремо Міністр зупинилась на проблемі оплати праці педагогічних працівників та анонсувала проект Кабінету Міністрів України щодо реформування системи нарахування заробітної плати для освітян, адже наразі вона є досить дискримінуюча.

«Важливим питанням сьогодення є реформування заробітної плати освітян. Будуючи нові школи і садочки, створюючи додаткові місця для дітей ми стикаємось з кадровим питанням, адже люди не бажають працювати в дитячих садочках і вчителями в школі. Причиною цьому є низький рівень заробітної плати, яку необхідно суттєво збільшити, особливо вихователям, молодим вчителям та майстрам виробничого навчання, які наразі прив’язані до тарифної сітки. Кабінетом Міністрів розроблено проект реформи оплати праці освітян, яка спрямована на її суттєве підвищення. Адже молодий вчитель виконує ту ж роботу, що і досвідчені вчителі, але їх праця оплачується значно нижче. Ми знаємо як це змінити, нами розроблено постанову, і відповідно до перехідних положень Закону про освіту у 2023 році найменший посадовий оклад педагогічного працівника має бути на рівні 4 прожиткових мінімумів», - підкреслила Лілія Гриневич.

На завершення Міністр освіти і науки поспілкувалась із усім педагогічним колективом школи, розповіла про подальші плани з реформування галузі освіти, та вислухала з цього приводу думки вчителів та їх бачення, як фахівців-практиків.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень