Тиврівський район приймав естафету пам’яті «Слава визволителям України!»

Дата: 18.03.2019 10:41

Події Другої світової війни, чиє нищівне полум’я сповна обпалило Україну, українці пам’ятають і досі. На знак подяки за жертовність загиблих, котрі виборювали у страшному протистоянні зі злом перемогу, їхні нащадки згадують народних героїв. Так, з нагоди 75-річнчя Перемоги над Нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років почала свою ходу Всеукраїнська естафета пам’яті «Слава визволителям України!», яку ініціювали ветеранські організації.

15 березня  Тиврівщина приймала Всеукраїнську естафету пам’яті «Слава визволителям України» від делегації з Тульчинського району.  Участь в урочистому передаванні артилерійської гільзи із землею сусідніх районів  взяли голова Тиврівської районної ветеранської організації І.В. Вавшко, заступник голови райдержадміністрації В. В. Вітюк та керівник апарату І. Д. Романська.  По завершенню, делегації обмінялись запашним короваєм. Передали естафету памяті Крижопільському району.

Стартувала естафета 18 грудня 2017 року в Лисичанську, що в Луганській області. Саме в той день 75 років тому війська 1-ї гвардійської танкової армії Південно-Західного фронту вибили чужинців-окупантів із села Півнівка Міловського району. Цими боями почалася битва за визволення України від нацистів. На Вінничині естафета стартувала 28 грудня 2018 року з першого визволеного міста області – м. Козятина і Козятинського району. Завершення естафети відбудеться 25 березня 2019 року в Мурованокуриловецькому районі. Щоб повністю очистити землю України від окупантів, знадобилося 680 днів напружених і смертельних боїв, які вели чотири Українських фронти. Велика битва за Україну тривала до 28 жовтня 1944 року, коли 85-кілометрову ділянку кордону України з Румунією прийняв під охорону 24-й прикордонний полк під командуванням підполковника Степана Капустіна.

Наш святий обов’язок – зберегти пам'ять про тих, хто у грізні роки воєнного лихоліття героїчно боронив рідну землю зі зброєю в руках та самовіддано працював у тилу, хто загинув, визволяючи нашу країну від фашистських окупантів.