Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

На Вінниччині обговорили проблему захворюваності цукровим діабетом

Дата: 14.06.2018 10:34
Кількість переглядів: 222

13 червня у прес-центрі Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА відбулась прес конференція за участю  президента Міжнародної діабетичної  федерації (IDF) професора Нем Чо.

У зустрічі з представниками місцевих ЗМІ також взяли участь головний лікар Вінницького обласного клінічного високоспеціалізованого ендокринологічного центру Пилип Прудиус,  член правління Європейського регіону IDF Ірина Власенко,  голова Ради УДФ (Української діабетичної федерації) Валентина Очеретенко, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри ендокринології Вінницького медичного університету ім. М.І. Пирогова Марина Власенко, заступник головного лікаря з медичної частини Анна Слободянюк.

Говорячи про проблему цукрового діабету Олександр Крученюк зазначив, що вона є актуальною не лише у Вінницькій області, в Україні, але й в усьому світі. «З кожним роком зростає кількість людей та дітей хворих на цукровий діабет. На це впливають різні фактори. Але, перш за все це пов’язане з способом життя, екологією та найголовніше – це особисте ставлення до себе та свого здоров’я кожного громадянина. Звичайно, жодних коштів не вистачить для забезпечення лікування будь-якої хвороби. Тому потрібно значну увагу звертати профілактичній медицині. Переконаний, що в даному випадку, одним з основних профілактичних заходів є дотримання здорового способу життя та заняття спортом. Адже у країнах, де фізичною культурою та спортом зайнято понад 70% населення, найнижчий рівень захворюваності на серцево-судинні хвороби, цукровий діабет. Завдання влади будь-якого рівня - це створення умов для залучення громадян займатися спортом та ведення активного способу життя. А це ремонт та будівництво спортивних майданчиків, залів, стадіонів, придбання спортивного інвентаря. Потрібно змінити менталітет наших людей, аби стало модним бути здоровим і активним», - переконаний Олександр Крученюк.

Посадовець також зауважив, що завдяки візиту Нем Чо, Вінниччина зможе напрацювати нові напрямки у боротьбі та профілактиці цукрового діабету.

У свою чергу, Нем Чо висловив вдячність  за запрошення відвідати Україну, а також зазначив: «Я вже відвідав багато країн і можу сказати, що Україна це єдина країна, де парламент прагне допомогти у вирішенні проблеми цукрового діабету». Нем Чо висловив свої позитивні враження від того, яким він побачив Вінницький обласний клінічний високоспеціалізований ендокринологічний центр. «Ваша країна активно  розвивається і має можливості для вирішення проблем цукрового діабету. Потрібно вже зараз не нехтувати цією проблемою, а робити реальні кроки для профілактиктики і зменшення рівня захворюваності шляхом пропагування здорового способу життя і дбайливого ставлення до самого себе». Президент Міжнародної діабетичної  федерації (IDF) поділився з присутніми про те, як вирішують дані питання у Кореї, це, за його словами, перш за все, запровадження універсальної страхової медицини, яка діє для всіх: і для жителів їх країни, і для іноземців. Кожен кореєць прагне бути здоровим, вживати здорову їжу,  їздити менше за кермом авто, адже тоді він буде платити менші податки, і тратити менше коштів на харчування, бо здорова, екологічна їжа коштує дешевше. Саме на це направлена державна політика.     

Інформуючи про  ситуацію в області Пилип Прудиус зазначив, що діти із цукровим діабетом та вагітні забезпечувались повністю глюкометрами та тест-смужками за рахунок централізованих поставок, проте повна потреба в тест-смужках забезпечувалась лише на 37%. Тому це питання вирішувалось за рахунок органів місцевого самоврядування. Наприклад, Вінницька міська рада виділила кошти на тест-смужки до глюкометрів та на визначення глікованого гемоглобіну.    У 2017 році у Вінницькій області вступила в дію Урядова програма «Доступні ліки», в рамках якої пацієнти із цукровим діабетом 2 типу отримують таблетовані цукрознижуючі засоби за рецептами у аптеках. В області до роботи в цій програмі залучено 364 аптечних заклади.

    Також з 16 червня 2017 року в Вінницькій області розпочалась реалізація пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну. Станом на 01 червня 2018 року до Реєстру пацієнтів, що потребують інсулінотерапії  підключено 129 лікарів – користувачів І рівня Реєстру, 6 користувачів ІІ рівня – експерти за напрямком «Ендокринологія» та «Дитяча ендокринологія» ДОЗ ОДА, фахівці ДОЗ ОДА та 69 аптек - суб’єктів господарювання,  як користувачів ІІІ рівня, що приймають участь у проекті реімбурсації препаратів інсуліну. Пацієнти, для отримання інсулінів, прикріплені до аптечних закладів, які беруть участь в програмі, відповідно до  особистих заяв.

Станом на 01.06.2018 року в електронному реєстрі пацієнтів, що потребують інсулінотерапії перебувають 7 460 чол., в т.ч. 370  дітей. Аптечні заклади забезпечені препаратами інсуліну в повному обсязі.

Під час прес-конференції присутні журналісти мали можливість задати хвилюючі питання і отримати відповіді від представників влади та присутніх медичних фахівців. 

Для довідки:

      Протягом  2017 року у Вінницькій області було зареєстровано  51 411 пацієнтів  із цукровим діабетом.

     Частка хворих на цукровий діабет серед усього населення області складає близько  3,2%.

 За даними 2017 року:

  • Пацієнтів із ЦД 1 типу – 2 775 чол., в т.ч. 410 дітей (5,4 % від усіх із ЦД);
  • Пацієнтів із ЦД 2 типу – 48 636 чол., в т.ч. 4 дітей (94,6% від усіх із ЦД).

  Кількість  пацієнтів, що отримували препарати інсуліну  протягом 2017 року склала 7963 чол.  (15,5% від усіх пацієнтів із цукровим діабетом);

  • з них 1 типу – 2775 чол. (34,9 % від усіх, хто отримує інсулін та 5,4% від усіх пацієнтів із ЦД), в т.ч. 410 дітей (5,1 % від усіх, хто отримує інсулін);
  • 2 типу, що отримують інсулін – 5 188 чол., в т.ч. 1 підліток (65,1% від усіх, хто отримує інсулін та 10,7 % від усіх пацієнтів із ЦД 2 типу).

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень