Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Два регіони – одне серце

Дата: 09.10.2018 10:31
Кількість переглядів: 261

 

                                                                                                        Жовтень став ювілейним в міжнародних партнерських відносинах між Вінницькою областю і Сьвєнтокшиським воєводством республіки Польща - цими днями наші регіони відзначають 60-річчя дружніх стосунків, адже саме 8 жовтня 1958 року між керівництвом Вінницької області та на той час ще Келецького воєводства було підписано Угоду про співробітництво, яка започаткувала дружні відносини між двома регіонами.

За цей час відбулось чимало історичних подій, які змінили історію двох держав. Однак, два дружні регіони пліч-о-пліч, об’єднавши свої можливості та приклавши чималих зусиль змогли закласти фундамент, створити і зміцнити своє партнерство, яке на сьогоднішній день є унікальним, адже жоден інший регіон Польщі і України не має аналогічного досвіду такого довготривалого співробітництва. 

З нагоди 60-річного ювілею наших відносин до міста Кельце з офіційними візитом направилась делегація Вінниччини на чолі з головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм та головою обласної Ради Анатолієм Олійником; в її складі також екс-очільники обласної ради, а нині – керівник Товариства «Україна – Польща – Німеччина» Сергій Татусяк, заступник голови ОДА Василь Броварник, керівники Департаментів облдержадміністрації, депутати обласної Ради, промисловці та підприємці, області, митці, і, звісно, улюбленці жителів Кельце, та й, напевно, усієї Польщі – учасники народного ансамблю танцю «Барвінок» під керівництвом народного артиста України Петра Бойка, який, разом із заслуженими артистом України Станіславом Городинським та гуртом «Водограй» беруть участь в урочистому гала-концерті.

З польської сторони делегацію Вінниччини приймають Маршалек Свєнтокшиського воєводства пан Адам Ярубас та очільник Сейміку Свєнтокшиського воєводства пан Аркадіуш Бонк, Генеральний Консул Республіки Польща у Вінниці пан Даміан Цярцінські, дипломати, керівники Департаментів маршалковської управи та Сейміку.

На сьогодні партнерство між Вінниччиною та Свєнткошиським воєводством  реалізує шість підписаних та дійсно повноцінно функціонуючих угод про співробітництво між районами та селами Вінницької області та повітами й гмінами Сьвєнтокшиського воєводства; у сфері освіти – реально діє угода про співробітництво між Університетом ім. Яна Кохановського та Вінницьким торговельно-економічним інститутом Київського національного торговельно-економічного університету; чимало студентів з Вінницької області навчається у партнерському регіоні, зокрема, 60 студентів з Вінниччини отримують стипендію мера міста Кельце у розмірі 500 злотих протягом 9 місяців навчання. Обов’язковою умовою отримання стипендії для студента є стаціонарне навчання у вищих навчальних закладах м. Кельце  і випуск із середніх та вищих навчальних закладів з Вінниці, як міста-побратима.

В березні 2015 року було підписано Угоду про співробітництво між Вінницьким обласним клінічним онкологічним диспансером та Сьвєнтокшиським центром онкології. Угода передбачає обмін досвідом в галузі онкології, наукових досліджень, здійснення спільних проектів, взаємне стажування, обмін фахівцями та медичним обладнанням;  щороку учні Вінницького медичного коледжу ім.акад. Д.К.Заболотного  проходять професійне навчання в добре оснащених відділах середньої медичної школи ім.Ганни Хжановської в м.Моравіца, в рамках підписаної угоди про співробітництво від жовтня 2015 року. Крім того, навчання проходить в Центрі реабілітації в Чарнєцкій Гурі, Сьвєнтокшиському центрі медичного порятунку та санітарного транспорту, відділі наук здоров’я університету ім.Яна Кохановського та в Сьвєнтокшиському центрі онкології.

Стосовно економічної інвестиційної політики, то одну з найбільших інвестицій до Вінницької області зробила відома польська компанія «Барлінек», головний офіс якої знаходиться у Кельце.

102 дитини з Вінниччини, батьки яких загинули під час збройного конфлікту на сході України, четвертий рік поспіль (починаючи з літа 2015 року) оздоровлювась та відпочивали у  партнерському регіоні. Візити дітей відбувались за особистої домовленості голови Вінницької облдержадміністрації В.Коровія та Маршалка Сьвєнтокшиського воєводства А.Ярубаса.

До речі, Місто Вінниця та місто Кельце є містами-побратимами, відповідно у Кельце є вулиця Вінницька, а у Вінниці є вулиця Келецька. Крім того, у Кельце знаходиться ресторан «Вінниця».

Новітня історія партнерства між регіонами розпочата!

                                                                                                                                                                 Вінницька ОДА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень