Тиврівський район, Вінницька область

На Тиврівщині відзначили День спільних дій в інтересах дітей

Переглядів: 162

20 листопада в Україні відзначається День спільних дій в інтересах дітей, в цей день 1959 року Генеральна Асамблея ООН проголосила Декларацію прав дитини, яка визначила основні життєві потреби дитини, її основні права, право національності та ім’я, право на освіту, заборону дитячої праці, право на гру та розвиток. Традиційно, вже більше 20 років, в день прийняття Конвенції у світі відзначається Міжнародний день дітей.

До Дня спільних дій в інтересах дітей, службою у справах дітей райдержадміністрації було організовано та проведено ряд заходів.
Проведено зустріч у форматі «круглого столу» на тему: «Діти – майбутнє  нашої нації», із залученням представників служб та відділів райдержадміністрації, які займаються питаннями захисту прав дітей. Гостями круглого столу були прийомні батьки та батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу  району. Відкрила зустріч начальник служби у справах дітей Алла Берегуляк, яка закликала учасників заходу обговорити наболілі питання, що стосуються прийомної сім’ї та дитячих будинків сімейного типу з метою підвищення виховного  потенціалу батьків – вихователів, їх відповідальність за поведінку дітей. Учасники зустрічі мали змогу задати питання спеціалістам, поділитись своїм власним досвідом у вихованні дітей з іншими батьками. Змістовні відповіді на запитання батьків-вихователів та прийомних батьків були надані методистом методичного кабінету відділу освіти райдержадміністрації Іриною Сорокою, районним педіатром Тиврівської центральної районної лікарні Лесею Шевченко, начальником дільничних Тиврівського ВП Жмеринського ВП ГУМП у Вінницькій області Олександром Плетинчуком. Спілкування пройшло у теплій та невимушеній атмосфері.
Також на базі загальноосвітньої школи с.Рахни Польові працівником служби у справах дітей Олександром  Олексюком проведено лекцію на тему: «Знаємо свої права – виконуємо свої обов’язки», якою акцентував увагу дітей не лише на правах, а й на виконанні обов’язків. Проведено анкетування дітей з питань насильства та його проявів у дитячому середовищі. Участь у заході взяли учні 5-9 класів.
   Спільно з сільським головою Рахно-Полівської сільської ради Віктором Шведюком,  працівником правоохоронних органів Василем Чернатою та фахівцем із соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Катериною Гнєзділовою проведено профілактичні бесіди з дітьми, які перебувають на внутрішкільному обліку дітей, які схильні до правопорушень та проведено профілактичну бесіду з батьками у сім’ях, які перебувають у складних життєвих обставинах с. Рахни – Польові, с.Пирогів, с.Жахнівка, щодо попередження насильства в сім’ї, жорстокого поводження, торгівлі дітьми.
Основна мета проведених заходів – це привернути увагу оточуючих до найбільш нагальних проблем дітей, особливо прийомних та дітей - вихованців дитячих будинків сімейного типу, об’єднання зусиль спеціалістів та батьків для їх розв’язання, а також створення умов для реалізації прав кожної дитини.