Тиврівська Районна Державна Адміністрація
Вінницька область, Тиврівський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Ультрафіолетове випромінювання та його вплив на організм людини

Дата: 05.07.2019 09:25
Кількість переглядів: 635

     Ультрафіолетове випромінювання має як позитивну, так і негативну дію на організм  людини. Все залежить від дози ультрафіолету, яку отримає організм. При тривалому перебуванні під відкритим сонцем рекомендується застосування спеціальних захисних засобів.

Позитивний вплив ультрафіолету

  Біологічна дія ультрафіолетового випромінювання, головним чином, проявляється в його здатності запускати найважливіші біохімічні і фізіологічні процеси. Зокрема, під впливом ультрафіолету запускається процес синтезу вітаміну D, необхідного для нормального метаболізму кальцію. Крім того, доведено позитивну дію ультрафіолетового випромінювання на  імунітет і шкіру. В останньому випадку ультрафіолет сприяє зменшенню запальних проявів на шкірі, таких як вугровий висип, вітиліго та інші.

Негативна дія ультрафіолетового випромінювання на організм

 Як відомо, все добре в міру. Надлишкове опромінення ультрафіолетовими променями чинить шкоду вашому організму, в першу чергу - шкірі. Основні джерела ультрафіолету – це сонячні промені. Надмірна інсоляція призводить до прискореної пігментації шкіри, сприяє утворенню веснянок, пігментних плям і родимок. Згідно з останніми дослідженнями ультрафіолетове випромінювання також сприяє розвитку злоякісних утворень шкіри. Ймовірно, механізм цього явища пов’язаний з розвитком окисного стресу, викликаного ультрафіолетом.  Ультрафіолетові промені негативно діють на сполучну тканину. Таким чином, шкіра втрачає еластичність і пружність, що прискорює її старіння. Високі дози ультрафіолетового випромінювання викликають опіки. Найскладніше такі опіки переносять люди зі світлою шкірою.  Враховуючи шкідливість надмірної інсоляції, лікарі радять не знаходитись під відкритим сонцем з 11 до 16 годин, а при відвідуванні пляжів користуватися спеціальними засобами. Основний захист від ультрафіолетового випромінювання – це  використання спеціальних кремів і лосьйонів від  засмаги.

 Немирівський міжрайонний відділ
лабораторних досліджень


 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень